Податкові «подарунки» від Ради: закручування гайок

Як не опиралася опозиція, скільки критики не звучало з боку підприємців, але законопроект за номером 6337 все-таки став законом. Правда, після корекції документа після першого читання апетити чиновників щодо наповнення кошторису скоротилися. На 6 мільярдів гривень. Новий закон щорічно буде приносити близько 10 мільярдів гривень, пише UBR.

Хто заплатить за новим законом?

Платити більше до бюджету вже готуються банкіри, продавці цигарок, пива та бензину. Решту бізнесменів чекає позаплановий візит податківців. Тільки на адмініструванні податків чиновники планують поповнити кошторис майже 7 мільярдами гривень. Як каже Олександр Жолудь, експерт з економічних питань: «Макроекономічні показники, закладені в бюджеті, дають зростання номінального ВВП приблизно так на 16 – 18%. Одночасно цілий ряд податків, зокрема, податок на прибуток, на додану вартість у проекті бюджету зростають на 20 і більше відсотків. Відповідно, у зв’язку з законом, вони повинні рости не через зростання економіки, а через підвищення податкового навантаження ».

Тільки 20% в рік від суми накопичених збитків тепер можна буде зараховувати до валових витрат.

Законодавство дозволяє підприємцям, які за підсумками цього року мали втрати, відносити їх до валових витрат наступного. Отже, вони можуть сплачувати менше податків. Новий закон цю можливість обмежує. Лише 20% на рік від суми накопичених збитків тепер можна буде зараховувати до валових витрат. Чіткого пояснення, чому саме такий відсоток має бути, автори документа не дали. Як і розрахунків впливу цього рішення на фінансове становище платників податків. «У податку на прибуток передбачено, що якщо є збитки за попередній період, їх можна переносить у валові витрати не в повному обсязі, а тільки 20% протягом року. Тобто, грубо кажучи, ось ті збитки, які є, їх потрібно розосередити фактично на 5 років. Тобто зрозуміло, що це довільно тривалий термін і зрозуміло, що це б’є по підприємствах, які є збитковими», – стверджує Сергій Кисельов, експерт з економічних питань.

Підприємців поставлять на коліна?

Поставити на коліна деякі підприємства можуть зміни до Закону «Про податок на додану вартість». Як тільки документ набуде чинності, тим з них, які майже збанкрутували, будуть відмовляти в поверненні ПДВ. Ввели і мораторій на можливість списання частини податку, виплату якого нібито переносять на наступний рік. А ще Сергій Кисельов зазначає: «Зараз створюється перелік підприємств, які, грубо кажучи, є дуже ризикованими з точки зору накопичення ось цього боргу по неповерненню ПДВ, а перші хто в списку – це підприємства, на яких працюють менше 19 чоловік, тобто малі підприємства. І є ризик того, що контроль за такими підприємствами може дуже посилиться».

Перевіряти підприємства тепер будуть без попередження?

Додає закон повноважень податковій міліції. Отримавши інформацію про ухилення від сплати податків, податківці можуть здійснювати позачергові перевірки підозрюваного підприємства без попередження. Однак про те, як це має робити, і про межі повноважень – у законі жодного слова. А це не повною мірою відповідає Конституції України, про що, до речі, у своєму висновку вказало головне юридичне управління Верховної Ради. «Створили вже робочі групи на рівні цілого ряду великих таких національних громадських об’єднань, що працюють над пропозиціями, я думаю, що рада підприємців так ж таки приєднається, так як це має дуже велике значення для розвитку реального сектора економіки», – заявив Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при КМУ.

Безглуздості нового закону

Є в законі й інші недоліки. Так, автори заплуталися в деяких термінах. Наприклад, ввели поняття «виробництво контрафактних підакцизних товарів». Цей термін застосовують в законодавстві у значенні «продукція або примірники, які випускають, відтворюють з порушенням майнових прав інтелектуальної власності», стосовно ж підакцизної продукції, – найімовірніше, йде мова саме про фальсифіковану. Таким чином, що мали на увазі законодавці – не зрозуміло.

Джерело: Власти.нет

Стаття опублікована у середа, 26.05.2010, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× шість = 54

--


Календар публікацій

Травень 2010
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31