Fitch підвищило рейтинг України з “В-” до “В”

Рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України з «В-» до «В», прогноз на довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) «стабільний». Про це повідомляється в звіті Fitch.

Короткостроковий РДЕ в іноземній валюті підтверджений на рівні «B» і змінена країнова стеля з «В-» до «В».

«Підвищення суверенних рейтингів України слідує за досягненням домовленості з МВФ про нову програму кредитування на 14,9 млрд дол., яка підтримує впевненість у перспективах проведеної політики і фінансування, знижує ризики макроекономічної і фінансової нестабільності і є позитивним чинником для кредитоспроможності країни», – зазначає Девід Хеслов, директор в аналітичній групі Fitch із суверенних рейтингів.

3 липня МВФ оголосив про досягнення домовленості за угодою про стабілізаційний кредит строком на 2,5 роки обсягом 10 млрд спеціальних прав запозичення (близько 14,9 млрд дол., або 10,6% ВВП України за 2010 р. по прогнозах Fitch). Ця домовленість підлягає затвердженню Радою директорів МВФ, яка буде розглядати угоду наприкінці липня. Нова домовленість йде в слід за угодою про стабілізаційний кредит від листопада 2008 р. на суму, еквівалентну 16,4 млрд дол., з яких близько 10,4 млрд дол. було надано до того, як Україна допустила відхилення від програми в листопаді 2009 р., зважаючи на ослаблення політики напередодні президентських виборів.

Також, Fitch підвищило рейтинги 8 українських банків із рівня «В-» до рівня «В». Підвищено рейтинги «Укрсиббанку», «Укрсоцбанку», банку «Форум», «ПроКредит Банку», «Правекс-банку», «ВТБ Банку», Ощадбанку і «Укрексімбанку». Прогноз – «стабільний».

На думку Fitch, угода з МВФ ймовірно, прискорить процес рекапіталізації банківської системи, яку потрібно провести до того, як банки знову почнуть підтримувати економічне зростання за допомогою розширення кредитування приватного сектора. Стабілізація макроекономічної кон’юнктури та більш низька волатильність гривні, підтримувана накопиченням валютних резервів, які становлять 26,7 млрд дол., поліпшили ситуацію для банків.

У той же час прогрес із рекапіталізацією йде повільно. Відповідно до оцінок Міністерства фінансів України потреби банків у рекапіталізації дорівнюють 30 млрд грн, або близько 3% ВВП за 2010 р. На думку Fitch, потреби в капіталізації в сумі становлять приблизно 11 млрд дол. (приблизно 8% ВВП), проте ця оцінка також включає українські банки, що мають іноземних і приватних власників, тому не всі додаткові витрати припадуть на частку держави.

Нагадаємо, 17 травня ц.р. Fitch Ratings підтвердило довгострокові РДЕ України щодо зобов’язань в іноземній і місцевій валюті на рівні «B-» і короткостроковий рейтинг в іноземній валюті на рівні «B».

Fitch Ratings – міжнародне рейтингове агентство. Головне завдання – надання світових кредитних ринків, незалежних та орієнтованих на перспективу оцінок кредитоспроможності, аналітичних досліджень і даних.

Шкала кредитних рейтингів Fitch Ratings:

AAA – Найвищий рівень кредитоспроможності

AA – Дуже високий рівень кредитоспроможності

A – Високий рівень кредитоспроможності

BBB – Достатній рівень кредитоспроможності

BB – Рівень кредитоспроможності нижче достатнього

B – Істотно недостатній рівень кредитоспроможності

CCC – Чи можливий дефолт

CC – Висока ймовірність дефолту

C – Дефолт неминучий

D – Дефолт

Стаття опублікована у середа, 07.07.2010, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять + 2 =

--


Календар публікацій

Липень 2010
П В С Ч П С Н
« Чер   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031