Азаров: Путін згоден, що газовий контракт може викликати заперечення української сторони

Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони. Про це заявив 29 жовтня прем’єр-міністр України Микола Азаров в ефірі телеканалу «Інтер».

За словами українського прем’єра, переговори між Україною і РФ, які відбулися 27 жовтня в Києві, були «досить продуктивними».

«Путін вважає контракт хорошим … Він хороший для Росії … Путін погодився, що є певні моменти, які можуть викликати заперечення української сторони», — сказав Азаров, додавши, що обговорення контракту викликало дебати.

Азаров зазначив, що запропонована російською стороною ціна газу в 230-235 дол за 1 тис. куб. м є кращою, ніж сьогоднішні 260 дол.

«Але це має бути ще закріплено, коли будемо домовлятися про перегляд контракту … Ми будемо наполягати на перегляді», — підкреслив Азаров.

На питання, що Росія отримує від наданої Україною знижки на газ, Азаров зазначив: «А чому Росія повинна в даному випадку щось отримати?». За його словами, російська сторона не висувала ніяких умов.

Нагадаємо, ціна на російський газ для України в четвертому кварталі 2010 року становитиме 250 доларів за тисячу кубометрів, а в 2011 році вартість пального залишиться в середньому на тому ж рівні.

Раніше Азаров заявив, що формула ціни на російський газ, незважаючи на отриману знижку в 100 доларів за 1000 кубометрів, як і раніше залишається невигідною для України, і Київ буде просити у російських партнерів перегляду цієї формули.

За деякими даними, заради зниження ціни на газ Україна готова піти на поступки в питанні створення СП з «Газпромом». Пізніше прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що вважає достатньою знижку, яку Росія надала Україна. Проте пізніше з’явилася інформація, що Росія розглядає пропозицію України щодо перегляду формули ціни на газ.

За матеріалами: РБК-Україна

Стаття опублікована у субота, 30.10.2010, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− один = 4