Керівниками банку не зможуть бути особи, що мають судимість

Національний банк України пропонує запровадити, що керівниками банку не можуть бути особи, які мають судимості. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Нацбанку проекті змін до Положення про порядок створення та державної реєстрації банків, відкриття їхніх філіалів, представництв, відділень.

Також заборонять очолювати фінустанови тим, хто має невиконані зобов’язання з оплати боргу щодо будь-якого банку або іншої юридичної чи фізичної особи; здійснювали незаконні дії в минулому, що призвело до банкрутства або ліквідації банку чи іншої юридичної особи.

Крім того, НБУ має намір посилити вимоги до фінансового стану засновників при реєстрації нових банків.

Регулятор пропонує відмовляти в реєстрації банку в разі «незадовільного фінансового стану хоча б одного із засновників, які мають суттєву участь у банку». Ознакою відсутності задовільного фінансового стану можна вважати ситуацію, коли сума зобов’язань засновника перевищує суму його активів за вирахуванням коштів, вкладених у статутні капітали інших юридичних осіб (зокрема і коштів, які заплановано вкласти в капітал створюваного банку).

НБУ вважає, що наявність у засновника збитків за результатами останнього року або прострочених зобов’язань перед іншими банками також може бути підставою для відмови в реєстрації створюваного банку.

Станом на 1 листопада 2010 ліцензію Національного банку України на здійснення банківських операцій мали 176 банків. У стані ліквідації перебуває 18 банків.

Дзеркало тижня

Стаття опублікована у вівторок, 30.11.2010, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 − два =