За видання ліцензій пропонують ввести єдину плату

Кількість документів, які треба подавати для отримання ліцензії, планується зменшити до трьох (наразі для отримання ліцензій на певні види господарської діяльності необхідно надавати до 14 документів). Окрім того, також пропонується для більшості ліцензій встановити необмежений строк дії та ввести єдину плату за її видання.

Відповідні проекти постанов Кабінету міністрів розробило Держкомпідприємництво та оприлюднило на своєму сайті.

У пояснювальній записці до проекту сказано, що його ухвалення «забезпечить зменшення адміністративних бар’єрів, сприятиме удосконаленню системи державного регулювання у сфері господарської діяльності, створенню оптимальних умов для розвитку підприємництва».

В іншому розробленому Держкомпідприємництвом проекті урядової постанови пропонується для більшості ліцензій встановити необмежений строк дії та ввести єдину плату за отримання ліцензій у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, крім плати, розмір якої встановлений законами.

Ще одним підготовленим Комітетом проектом постанови Кабміну збільшено кількість видів ліцензій, які видаватимуться органами місцевої влади. Зокрема, ліцензії на певні види господарської діяльності матимуть право видавати Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Слід зазначити, що відповідно до закону про ліцензування господарська діяльність, ліцензії на яку видають міністерства чи відомства, здійснюється на всій території України. Якщо ліцензію видає місцева влада, діяльність можна провадити лише на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Дані проекти урядових постанов розроблені на виконання ухваленого Верховної Радою закону України від 19 жовтня 2010 №2608-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності”, яким, серед іншого, внесено зміни до закону “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та майже на третину скорочено перелік видів господарської діяльності, які ліцензуються.

Дзеркало тижня

Стаття опублікована у четвер, 23.12.2010, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 8 =