С.Тігіпко: ВР почне розгляд пенсійної реформи в лютому 2011 р

У перших числах лютого 2011 р. відбудуться перші голосування у Верховній Раді (ВР) України щодо пенсійної реформи. Таку думку висловив віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у Тернополі під час представлення нового голови ОДА Валентина Хоптяна, передає кореспондент РБК-Україна.

“Десь цілий лютий буде тривати обговорення запропонованої урядової пенсійної реформи у парламенті. Але вже з середини місяця з можливими депутатськими поправками будуть перші конкретні зміни по пенсійній системі”, – заявив С.Тігіпко.

Нагадаємо, раніше спікер парламенту Володимир Литвин заявляв, що Верховна Рада розгляне законопроект про пенсійну реформу на наступній сесії. “На цій сесії я не бачу можливості, потенціалу і часу для того, щоб розглянути цей закон, тому що у нас є проблема з законами, які стосуються корупційної діяльності, які мають вступити в дію з 1 січня”, – заявив В.Литвин.

20 грудня Кабінет міністрів вніс у ВР законопроект про заходи щодо проведення пенсійної реформи в Україні.

Зокрема, законопроектом пропонується “поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 р., для чоловіків, що працюють на державній службі, – до 62 років з 2013 р.”. Крім того, вік жінок для одержання державної соціальної допомоги підвищиться з 58 до 63 років.

Для отримання пенсії за віком, згідно із законопроектом, мінімально необхідний страховий стаж підвищиться втричі – з 5 до 15 років.

Також, згідно із законопроектом, буде збільшена вислуга років для отримання пенсій військовослужбовцям, які звільняються через реформи Збройних сил (ЗС) України. Зокрема, особам, які звільняються з військової служби на підставі нормативно-правових актів, прийнятих у зв’язку з реформуванням ЗС України, пенсія буде обчислюватися по досягненні 45-річного віку та за наявності не 15 років вислуги, а 20 календарних років вислуги. Також, згідно з проектом закону, її розмір складе не 40% від грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 2% за кожний наступний рік, а в розмірі 50%.

Нагадаємо, згідно проекту держбюджету-2011, витрати на Пенсійний фонд України у 2011 р. пропонується зменшити на 14% – до 58 млрд 258 млн 954,3 тис. грн. У 2010 р. на ці потреби було передбачено 67 млрд 770 млн 853 тис. грн.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів планував передати у ВР проект закону про пенсійну реформу, щоб виконати умову Міжнародного валютного фонду і отримати до кінця року транш у розмірі 1,6 млрд дол.

16 листопада місія МВФ досягла угоди з урядом України про завершення на рівні експертів першого перегляду схваленої в липні програми stand-by на суму 15,2 млрд дол. і рекомендуватиме раді директорів виділити Києву до кінця 2010 р. другий транш на 1,6 млрд дол. При цьому влада повинна виконати низку додаткових зобов’язань, серед яких, – представити ВР законопроект про пенсійну реформу.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у четвер, 23.12.2010, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 + два =