Телеефіри мають намір очистити від ворожок і «лохотронів»

З телеекранів можуть зникнути «лохотрони» і ворожіння в прямому ефірі. Депутати прийняли у першому читанні зміну до Закону «Про телебачення і радіомовлення».

Якщо його ухвалять у цілому, то теле-та радіовікторини, в умовах яких передбачається оплата за участь у грі з телефонного номера або СМС, будуть під забороною. До речі, за найскромнішими підрахунками, такі передачі приносять чистого прибутку понад мільйон гривень на місяць. Це ж стосується послуг телепровісників і магів, пише «Сегодня».

«Зазвичай після прийняття дзвінка глядача «тримають» на лінії і у цей час знімають гроші з рахунку. В ефір він так і не потрапляє. Ми розраховуємо, що закон набуде чинності з нового року», — розповів автор законопроекту Микола Баграєв. За словами депутата, якщо телеканал не прибере з ефіру такі передачі, його позбавлять ліцензії.

Заборона не торкнеться розіграшів лотерей, творчих конкурсів, спортивних змагань і благодійних передач. Але вони повинні бути безкоштовними для учасників. Передачі з платного дозвону залишаться тільки на платних спецканалах. На екрані має повідомлятися про те, скільки учасників знаходиться на лінії. А на 20% площі екрану має бути напис, що дзвінки платні. Майже всі організатори «лохотронів» перебувають за кордоном, тому зв’язатися з ними не вдалося. На телеканалах «Київ» і «Тоніс» були лаконічними: «Без коментарів».

Нагадаємо, що ще у вересні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала у Верховній Раді законопроект про заборону інтерактивних ігор та ворожіння на телебаченні).

Дзеркало тижня

Стаття опублікована у четвер, 23.12.2010, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− п'ять = 2