В.Янукович готовий відправити у відставку членів Кабміну за невдале проведення реформ

Президент України Віктор Янукович готовий відправити у відставку членів уряду, відповідальних за невдале проведення реформ. Про це він заявив в інтерв’ю на каналі “ТРК-Україна”.

Відповідаючи на запитання журналіста про можливість відставки чиновників, відповідальних за підготовку податкової реформи, В. Янукович зазначив, що готовий відправити у відставку членів уряду, відповідальних за невдале проведення реформ. “Думки такі були, і вони в мене сьогодні і залишилися. Що декого потрібно буде в уряді замінити в цьому блоці – хто займався підготовкою реформи. Були допущені помилки і промахи. При найменшому повторному ось такому кроці буде прийнято рішення”, – заявив В.Янукович.

За його словами, “і податкова, і Мінфін, і віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, і прем’єр-міністр Микола Азаров відчули цю відповідальність”. “У нас була жорстка розмова. Ми досить самокритично поставилися до питання, але не займалися самобичуванням … це не косметичні способи модернізації країни. Це багаторічний шлях … треба набратися терпіння всім. Ми повинні сьогодні потерпіти з урахуванням того, що ми 20 років шарахалися з боку в бік. Багато гетьманів було. Політична стабільність за 19 років в Україні – це були рідкісні періоди, коли країна спокійно жила “, – підкреслив В.Янукович.

Відзначимо, трьома днями раніше В.Янукович призначив керівників, відповідальних за проведення реформ в Україні. В.Янукович ухвалив, що робота з впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. “Благополучне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, реалізації національного плану дій на 2011 р. з впровадження програми економічних реформ за відповідними напрямками організовують і персональну відповідальність за стан цієї роботи несуть керівники напрямків реформ.

Нагадаємо, 17 листопада В.Янукович заявляв, що в України реформаторський рух гальмують ті, хто робить бізнес на держбюджеті. “Хто сьогодні гальмує наш реформаторський рух? Ті, кому це невигідно, хто звик на державному бюджеті робити бізнес … на дозволах, що видаються бізнесу … І таких прикладів дуже багато”, – заявив В.Янукович. Президент також додав, що необхідно, щоб всі подальші реформи проходили через механізм громадських обговорень “так, як це було з Податковим кодексом”.

Раніше, 12 жовтня, В.Янукович заявив про намір припиняти будь-які спроби блокування реформ, що проводяться урядом і місцевою владою відповідно до прийнятої Програми. “Я хочу бачити злагоджену роботу, конкретні результати, реалізацію перспективних проектів. Я буду жорстко питати про результати виконання Програми реформування і з уряду, і з місцевої влади”, – сказав глава держави, підкресливши, що “будь-яка спроба блокування реформ буде припинятися”.

Варто також відзначити, що 10 грудня набув чинності Указ Президента про адміністративну реформу. 3 грудня Президент підписав Податковий кодекс, а також закон про внесення змін до законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у субота, 25.12.2010, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 + два =