Лавринович заступився за дідусів і бабусів чиновників

Міністр юстиції Олександр Лавринович пояснив, що родичі високих посадових осіб не будуть декларувати своїх прибутків, оскільки це обмеження їхніх прав. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

О.Лавринович наголосив: “Якщо ми ставимо собі мету тотальний контроль і недопущення корупційних дій особою, яка перебуває на державній службі, і у нього є сім’я, діти, батьки, дідусі, бабусі, інші родичі, і всі вони повинні будуть декларувати свої витрати і прибутки, я думаю, що для людей нормальних зрозуміло, що це обмеження їхніх прав”.

О.Лавринович зазначив, що журналісти проектують це питання на обмежене коло осіб, наприклад, на членів уряду, а відповідно до антикорупційних законопроектів декларувати свої витрати в Україні має набагато більша кількість людей – більше мільйона. “Я думаю, ми повинні боротися з цим явищем (з корупцією, – ред.) так, щоб не завдавати збитків іншим людям і не створювати проблем у суспільстві”, – сказав він.

У цьому контексті Міністр юстиції також нагадав про рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності законодавчого положення про те, що родичі чиновників повинні декларувати свої прибутки і витрати.

Реагуючи на репліку журналістів про те, що у Польщі таке декларування є нормою, О.Лавринович сказав: “Вам ніхто не забороняє прийняти польське громадянство. В Україні є своя держава, своя Конституція, свій Конституційний Суд і свій парламент, який приймає закони”.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект “Про підстави запобігання і протидії корупції в Україні”, внесений Президентом України у парламент як невідкладний. Опозиція вже розкритикувала цей документ.

За словами нардепа від БЮТ Сергія Соболєва, у президентському законопроекті вилучені ключові антикорупційні положення. “Це декларування майна сім’ї високої посадової особи, це декларування витрат високих посадових осіб і це ті моменти, які так чи інакше стосуються можливості піднесення і подарунків високим посадовим особам, що було врегульовано попередніми законами. Якщо все це узагальнити, я думаю, що проект Януковича, який внесений і був швидко проголосований сьогодні у першому читанні, фактично нівелює боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади і серед чиновницького апарату”, – пояснив він.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Стаття опублікована у субота, 25.12.2010, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 7 = тридцять п'ять