М.Азаров: Аргументи в переговорах з РФ щодо зниження ціни на газ для України будуть знайдені

Аргументи в переговорах з Росією з питань зниження ціни газу для України будуть знайдені. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час підсумкової прес-конференції.

“Росія має усвідомити, що, не дивлячись на те, що їй вдалося за певних обставин підписати вигідний договір, це зовсім не означає, що можна тепер за нього триматися до закінчення його строку. Вести себе та не можна. Це не правильно в світлі наших довгострокових відносин і нашого стратегічного партнерства. Потрібно замислитися над майбутнім. Я вважаю, що російське керівництво – це досвідчене керівництво. І рано чи пізно ми домовимося”, – заявив М.Азаров.

Крім того він зазначив, що разом з питаннями зниження ціни російського газу розглядаються перспективи створення спільного підприємства “Нафтогазу” і “Газпрому”. Але при цьому він не уточнив, чи розпочата оцінка активів підприємств. Раніше, 26 листопада, Президент України Віктор Янукович і Президент Росії Дмитро Медведєв не змогли домовитися під час візиту Віктора Януковича до Росії про умови створення спільного підприємства НАК “Нафтогаз України” і “Газпрому”.

Необхідно зазначити що, 15 грудня член комітету Верховної Ради (ВР) України з питань економічної політики, народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков зазначив, що ціна на газ в розмірі 269 дол. за 1 тис. кубометрів газу може бути скоригована в 2011 р.

У той же час у листопаді Україна здійснила закупівлю основного обсягу російського газу за ціною 252,07 дол. за 1 тис. куб. м. Поставки газу з прикордонного Марківського родовища здійснювалися по 265 дол.

Раніше джерело в Кремлі повідомляло, що Україна домагається від Росії зниження цін на газ, і Москва готова шукати компроміс у газовому діалозі.

Слід також відзначити, що 11 листопада цього року президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що не має підстав для зниження ціни на газ для України, однак не виключає, що за наявності економічної обгрунтованості це може бути зроблено. Валерій Язєв нагадав, що діючі десятирічні контракти на постачання і транзит газу були підписані з Україною в 2009 році, і висловив думку, що формула ціни, закладена в контракті на постачання газу, “абсолютно ринкова”.

5 листопада цього року, Микола Азаров заявляв, що, за розрахунками українського уряду, в наступному році ціна російського газу для України буде нижчою, ніж у нинішньому році. Між тим, голова правління НАК “Нафтогаз Україна” Євген Бакулін заявив 3 листопада ц.р., що російський газ для України в четвертому кварталі подорожчав на 1,3 відсотки, до більш ніж 252 долларів за тисячу куб. м. “У нас зміни буквально в 5 долларів у вартості газу”, – сказав Євген  Бакулін.

На початку листопада цього року офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов зазначив, що ніяких нових домовленостей щодо ціни російського газу для України зараз не існує.

29 жовтня цього року Микола Азаров заявив, що прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін погодився з тим, що в газовому контракті між Україною і Росією є моменти, які можуть викликати заперечення української сторони. За словами українського прем’єра, запропонована російською стороною ціна газу в 230-235 дол. за 1 тис. куб. м є кращою, ніж сьогоднішні 260 дол.: “Але це має бути ще закріплено, коли будемо домовлятися про перегляд контракту … Ми будемо наполягати на перегляді”.

Як повідомлялося, 21 квітня ц.р. Президент України Віктор Янукович і Президент РФ Дмитро Медведєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою від формульної ціни. Згідно з контрактом, зниження ціни на газ для України має скласти 100 дол. за 1 тис. куб. м газу, але не більше 30% від ціни газу, і буде поширюватися на обсяги постачань 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м – у наступні роки.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у понеділок, 27.12.2010, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 × сім =