Пенсійний кодекс зведе пенсії в ранг приватної власності

Проект нового Пенсійного кодексу передбачає збільшити відрахування до Пенсійного фонду із заробітної плати працівника з 2% до 7% і надати цим грошам статус приватної власності. Про це сьогодні, 26 січня, повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Георгій Якименко.

«Залишиться солідарна система, де роботодавець сплачує відсотки в пенсійний фонд, нараховуючи на фонд оплати праці. Другий рівень, який передбачається, і це закріплено в законі, що це приватні гроші людини, у якого утримують 2%. Так от ці 2% поступово планується довести до 7%, зменшуючи при цьому навантаження на роботодавця. Ці 7% будуть відображатися в особовому рахунку застрахованої особи. І далі вони будуть мати статус власності, і до них будуть застосовуватися всі правила цивільного законодавства в частині майнових прав. Це буде власність, яка буде передаватися у спадок. Такі правила будуть діяти. Але це буде, як би, доповнення», – розповів Якименко.

Він також зазначив, що недержавні пенсійні фонди не замінять державну систему пенсійного страхування, а залишаться лише добровільним доповненням до пенсії, яка виплачується Пенсійним фондом України.

«Сьогоднішнє законодавство передбачає трирівневу систему. Перше – це система солідарності, яка на сьогодні діє, другий рівень – це обов’язкова накопичувальна система, і третій рівень – недержавне пенсійне забезпечення. Ці три рівні працюють абсолютно окремо один від одного, і не один з них не замінює іншого, вони лише доповнюють один одного … Недержавні пенсійні фонди працюють сьогодні як самостійні фінансові установи, які виплачують пенсії за тими правилами, які встановлені ними і затверджені комісією Держфінпослуг … Ці рівні повинні доповнювати один одного. Недержавне пенсійне забезпечення є необов’язковим, а накопичувальна і солідарна системи будуть обов’язковими», – уточнив чиновник.

Стаття опублікована у п`ятниця, 28.01.2011, у категорії Новини законодавства, Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 + сім =

--


Календар публікацій

Січень 2011
П В С Ч П С Н
« Гру   Лют »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31