ВР встановила новий механізм застосування процедури держзакупівлі у одного учасника

Верховна Рада України (ВР) прийняла у другому читанні і в цілому урядовий законопроект про спрощення порядку держзакупівель.

Відповідний документ (№ 7532 від 31.12.2010 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель”, ініційований Кабміном, підтримав 231 народний обранець.

Законодавчим актом уточнено підстави для застосування процедури закупівлі у одного учасника та встановлено новий механізм застосування процедури закупівлі у одного учасника, відповідно до якого відсутня необхідність отримання погодження уповноваженого органу у сфері держзакупівель.

Зокрема, встановлено, що окремими законами визначаються особливості здійснення закупівлі:

-юридичними особами, які здійснюють діяльність у сферах, визначених статтею 5 Закону “Про природні монополії”;

-таких товарів, робіт і послуг: неопромінені паливні елементи (твели) для ядерних реакторів, нафта або сирі нафтопродукти; електрична енергія, послуги з її передачі і розподілу; централізоване постачання теплової енергії; природний і нафтовий газ та послуги з його транспортування, розподілу та постачання; послуги поштового зв’язку, поштові марки та марковані конверти; телекомунікаційні послуги, в тому числі з ретрансляції радіо- і телесигналів (за винятком послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів); послуги міжнародних фінансових організацій, пов’язані з залученням їх кредитів (позик); послуги з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта) за держзамовленням; товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється за кошти, розпорядником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань і заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, інших міжнародних спортивних подій.

Відповідно до закону, органи, уповноважені здійснювати контроль у сфері закупівель, не мають права втручатися в проведення процедур закупівель.

Закон містить положення про закупівлі за рамковими угодами, які здійснюється в порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації. Особливості укладення рамкових угод, перелік товарів і послуг, які можуть закуповуватися за рамковими угодами, визначаються уповноваженим органом, а особливості виконання рамкових угод, порядок визначення генеральних замовників та взаємодії замовників з генеральним замовником – Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, 15 березня 2011 ВР прийняла за основу даний урядовий законопроект.

Раніше повідомлялося, що в Україні загальна сума коштів в I кварталі для закупівлі товарів, робіт і послуг за договорами, укладеними в результаті закупівлі у одного учасника, склала 25 млрд 717,6 млн грн.

Відзначимо також, що на початку березня ц.р. Україна і Європейський Союз домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки. Зокрема, Київ погодився внести до законодавства зміни щодо спрощеного порядку держзакупівель.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у середа, 18.05.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість + 7 =

--


Календар публікацій

Травень 2011
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031