Закон: Хабарників амністувати не можна

Верховна Рада внесла зміни до закону про амністію.

Зокрема, згідно з прийнятими змінами, рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально, після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.

Також тепер амністія не може застосовуватися до осіб, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судом з винесенням обвинувального вироку.

Не зможуть вийти за амністією і рецидивісти, до яких раніше амністія вже застосовувалася, засуджені за злочини, які спричинили загибель двох і більше осіб.

Амністія відтепер також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство; тортури; насильницьке донорство; незаконне позбавлення волі або викрадення людини; захоплення заручників; торгівлю людьми або іншу незаконну угоду щодо людини; за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи; розбій; вимагання, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, здійснене особою, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, або особою, що зникла з місця ДТП, за отримання хабара, застосування зброї масового знищення; геноцид; посягання на життя представника іноземної держави; піратство; найманство.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у середа, 08.06.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 × вісім =

--


Календар публікацій

Червень 2011
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930