Янукович підписав закон про державний земельний кадастр

Президент Україна Віктор Янукович підписав закон України № 3613-VI “Про державний земельний кадастр”. Відповідне повідомлення розміщено на сайті глави держави.

Згідно з актом, державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну та якісну характеристики земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та користувачами.

У державний земельний кадастр включаються такі відомості про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, міст, селищ, сіл, районів у містах):

- наіменування адміністративно-територіальної одиниці;

- опис меж адміністративно-територіальної одиниці;

- площа земель в межах території адміністративно-територіальної одиниці;

- повне наіменування суміжних адміністративно-територіальних одиниць;

- інформація про акти, на підставі яких встановлені та змінені межі адміністративно-територіальних одиниць;

- відомості про категорію земель в межах адміністративно-територіальної одиниці: назва, код (номер), межі категорії земель; опис меж; площа; інформація про документи, на підставі яких встановлено категорію;

- відомості про угіддя адміністративно-територіальної одиниці: назва, код (номер), контури угідь; площа; інформація про документи, на підставі яких визначені угіддя; інформація про якісні характеристики угідь;

- відомості про економічну та нормативно грошову оцінки земель в межах території адміністративно-територіальної одиниці;

- відомості про бонітування грунтів адміністративно-територіальної одиниці.

Обсяг інформації державного земельного кадастру про якісні характеристики земельних угідь у межах території адміністративно-територіальної одиниці визначається порядком ведення державного земельного кадастру.

Нагадаємо, Верховна Рада України (ВР) 7 липня прийняла у другому читанні та в цілому проект закону “Про Державний земельний кадастр”. Документом передбачено оновлення базових положень з ведення державного земельного кадастру, що містяться у чинному Земельному кодексі, зокрема – скасування з 2013 р. видачі державних актів на право власності на земельні ділянки. Відповідний проект № 8077 від 4 лютого 2011 р., ініційований фракціями ПР, НУ-НС і БЮТБ, підтримали 260 народних депутатів.

19 квітня 2011 ВР прийняла за основу законопроект про державний земельний кадастр.

9 квітня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що уряд готовий взяти відповідальність за доведення земельної реформи до логічного завершення .

Раніше, 21 березня 2011 р., Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україну до кінця першого півріччя повинні бути прийняті законопроекти “Про ринок землі” та “Про Державний земельний кадастр”.

http://www.rbc.ua/

Стаття опублікована у вівторок, 02.08.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири − 2 =

--


Календар публікацій

Серпень 2011
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031