Держфінпослуг затвердила новий зразок полісу «автоцивілки»

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) затвердила зразок типового поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ).

Як повідомило джерело на ринку страхових послуг, бланк поліса буде значно відрізнятися від діючих.

По-перше, він буде єдиний (зараз — чотири типи поліса ОСАЦВ).

По-друге, відтепер, окрім терміну страхування, водій зобов’язаний буде вказувати і період використання транспортного засобу.

Окрім того, в єдиному типі поліса ОСАЦВ, який поширюється на всіх водіїв, які мають право на керування автомобілем (раніше — 1-й тип), необхідно вказувати ​​стаж водіння (раніше цього не вимагалося).

У зразку типового поліса також знайшли відображення умови страхування, передбачені законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП та виплат страхового відшкодування». Зокрема, у ньому водія повідомляють про можливість у разі ДТП скористатися так званим “європротоколом” (“єврорапортом”), що дозволяє не залучати представників ДАІ при незначних випадках.

За словами співрозмовника агентства, у зв’язку з тим, що зразок поліса затверджено тільки зараз, швидше за все, до 19 вересня (термін набуття чинності зазначеного вище закону) страховики не будуть забезпечені необхідною кількістю нових бланків.

При цьому підкреслив, що всі укладені договори ОСАЦВ до 19 вересня будуть дійсні повний термін їх дії, однак питання, чи буде на них поширюватися процедура “європротоколу”, поки не вирішено.

Нагадаємо, що вартість поліса «автоцивілки» може підвищитися на 10-12% у зв’язку з набранням чинності нового порядку виплат страховки в разі ДТП.

http://news.dt.ua/

Стаття опублікована у вівторок, 30.08.2011, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − чотири =

--


Календар публікацій

Серпень 2011
П В С Ч П С Н
« Лип   Вер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031