З 18 вересня невеликі ДТП можна буде оформляти без ДАІ

18 вересня набирають чинності зміни до деяких законодавчих актів щодо ДТП і виплат страхової компенсації. Згідно із нововведеннями, учасники дорожньо-транспортних пригод отримають право самостійно оформлювати матеріали ДТП, в яких зазнав пошкоджень тільки застрахований транспорт і ніхто не постраждав.

Як повідомили в прес-службі МВС, прийнято рішення, що якщо в результаті аварії транспортні засоби зазнали незначних пошкоджень (до 10 тис.грн.) – це питання буде виключно в сфері страхування без участі державних органів.

Фактично законодавчі зміни вводять поняття так званого “європротоколу” (в законі – повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду), що дозволяє не залучати працівників ДАІ при незначних ДТП. Єдине, що необхідно зробити учасникам ДТП в таких випадках, – повідомити страховій компанії про те, що сталася аварія. Повідомлення оформляється за встановленою формою.

Зокрема, “європротокол” застосовується в ситуаціях, коли:

- в результаті ДТП немає травмованих, загиблих людей;

- у всіх учасників відсутні ознаки алкогольного, наркотичного сп’яніння або перебування під впливом медичних препаратів;

- всі учасники ДТП присутні на місці події;

- всі учасники ДТП застраховані;

- всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти.

Згідно із законом, в разі дотримання всіх вищезазначених умов, учасники ДТП не притягуються до відповідальності за статтею 124 Кодексу про адміністративні правопорушення за вчинення дорожньо-транспортної пригоди.

Ухвалений закон вирішує питання, пов’язані з врегулюванням тих випадків, в яких була обопільна провина учасників ДТП. При наявності провини трохи учасників збиток відшкодовується в рівних частинах пропорціонально. Також згідно із законом відшкодовуватися буде тільки той збиток, який заподіяний транспортному засобу потерпілого. У випадку, якщо потерпілий побажає отримати відшкодування за пошкоджене майно, він повинен буде викликати ДАІ.

http://news.liga.net

Стаття опублікована у четвер, 15.09.2011, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 8 = п'ятдесят шість

--


Календар публікацій

Вересень 2011
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930