Пенсійний фонд пропонує позбавляти «спрощенців» права сплачувати єдиний податок за несвоєчасну сплату єдиного внеску

Пенсійний фонд України (ПФУ) пропонує встановити більш чіткі терміни сплати єдиного соціального внеску, а також має намір посилити відповідальність підприємців за порушення цих термінів аж до позбавлення їх права на сплату такого внеску.

Проекти внесення змін до відповідних законів та Податкового кодексу, розроблені ПФУ, оприлюднені на офіційному сайті відомства.

Зокрема, змінами до Податкового кодексу передбачається, що у разі, якщо платник податку не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у порядку та на умовах, встановлених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», такий платник позбавляється права на сплату єдиного податку або фіксованого податку з дня наступного за податковим (звітним) періодом.

Як зазначають у ПФУ, прийняття акта дозволить «покращити платіжну дисципліну платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування».

Разом з тим, ПФУ також планує внести зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими буде встановлений обовязок «спрощенців» сплачувати єдиний внесок щоквартально.

Крім того, для підприємців, які знаходяться на загальній системі оподаткування, пропонується встановити строк сплати єдиного внеску «у такі ж строки, як і податок на доходи фізичних осіб, а саме не пізніше ніж через 40 календарних днів із дня закінчення звітного періоду (підпункт 49.18.5 пункту 49.18 Податкового кодексу України)».

Для самозайнятих осіб (адвокатів, нотаріусів та інших) також передбачається встановити строки сплати єдиного внеску аналогічно сплаті податку на доходи фізичних осіб, а саме до 1 травня року, що настає за звітним.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у вівторок, 20.09.2011, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − = один

--


Календар публікацій

Вересень 2011
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930