Рада скасувала перехід на літній/зимовий час

Верховна Рада підтримала законопроект №8330 «Про зміну порядку обчислення часу на території України», ініційований народним депутатом Олегом Надошею (фракція Партії регіонів).

За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів. Профільний парламентський комітет підтримав прийняття даного законопроекту.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин у своєму виступі заявив, що витрати бюджету при відмові від переходу на зимовий час складуть 300 млн грн.

Законопроект «Про зміну порядку обчислення часу на території України» було зареєстровано у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року під номером 8330 — практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий і літній час оголосила Росія.

У пояснювальній записці депутат О.Надоша обґрунтовує необхідність прийняття законопроекту негативним впливом переведення часу на психологічний і фізичний стан людини. «У періоди переведення годинників — навесні і восени кількість звернень до лікарів зазвичай зростає. Зміну біоритмів хворі люди відчувають набагато більше, ніж здорові, у них спостерігаються патологічні реакції. Переведення годинника для одних — це загострення хвороб, а для інших — просто дискомфорт. У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначний зсув часу — це пряме і грубе порушення біологічного годинника. Як наслідок — підвищена чутливість і емоційність, стомлюваність, порушення сну та загострення хронічних захворювань», — пояснює депутат.

О.Надоша уточнює, що розробив відповідний законопроект на підставі численних звернень громадян України про відмову від практики переведення годинників на зимовий і літній час і з метою запобігти негативному впливу на здоров’я громадян внаслідок переведення годинника на годину вперед і на годину назад.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у вівторок, 20.09.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять + = 11

--


Календар публікацій

Вересень 2011
П В С Ч П С Н
« Сер   Жов »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930