З 1 листопада 2011 року в судах почав діяти підвищений судовий збір

З 1 листопада в українських судах скасували державне мито, але ввели судовий збір. Збір при подачі позову в господарських справах збільшився в 14 разів.

З 1 листопада 2011 року почав діяти новий закон “Про судовий збір”, який суттєво підвищить витрати при зверненні до суду. На практиці з’ясувалося, що ставки збору виявилися набагато більше, ніж були мита. Раніше витрати прив’язували до неоподатковуваного мінімуму – 17 гривень, а тепер точка відліку – це мінімальна зарплата на початок року 941 гривня.

Крім того, законом значно збільшені пороги судового збору. При подачі позову в господарських справах збір збільшився в 14 разів. З питань немайнових спорів – звернутися до суду стало дорожче в 10 разів.

Однак, деякі категорії будуть звільнені від сплати судового збору. Серед них – про стягнення зарплати, поновлення на роботі, в суперечках, пов’язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, з порушенням прав споживачів.

Справа про стягнення моральної шкоди раніше коштувало від 1 до 10% від суми позову, і багато хто відмовлявся платити великі суми у вигляді збору. Тепер же, заплативши 2880 гривень, можна висунути позов на будь-яку за розмірами суму.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 01.11.2011, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× вісім = 32