Пенсія по інвалідності: умови, розміри, строки

В житті бувають ситуації, коли людина не може продовжувати працювати за станом здоров’я. У такому разі громадянину призначається пенсія по інвалідності. Особливості призначення цього виду пенсій розглянемо нижче.

Умови призначення пенсії по інвалідності

Цей вид співів призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (у тому числі травми, не пов’язаної з роботою, інвалідності з дитинства) і за наявності необхідного страхового стажу.

Пенсія по інвалідності, що настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання призначається і виплачується Фондом соціального страхування від нещасного випадку на виробництві відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». У цій же статті мова піде про пенсії по інвалідності, що призначається і виплачується Пенсійним фондом України відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до працевлаштування або після припинення трудової діяльності.

Страховий стаж

Для призначення пенсії по інвалідності необхідний хоча б мінімальний страховий стаж на момент звернення за пенсією, тривалість якого залежить від групи інвалідності:

 • для інвалідів 1 групи:
 • до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;
  • від 26 до 28 років – 2 роки;
  • від 29 років до 31 року – 3 роки;
  • від 32 до 34 років – 4 роки;
  • від 35 до до 37 років – 5 років;
  • від 38 до 40 років – 6 років;
  • від 41 до 43 років – років;
  • від 44 до 48 років – 8 років;
  • від 49 до 53 років – 9 років;
  • від 54 до 59 років – 10 років;
 • для інвалідів 2 та 3 груп:
  • до досягнення 23 років включно – 1 рік;
  • від 24 до 26 років – 2 роки;
  • від 27 до 28 років – 3 роки;
  • від 29 років до 31 року – 4 роки;
  • від 32 до 33 років – 5 років;
  • від 34 до 35 років – 6 років;
  • від 36 до 37 років – 7 років;
  • від 38 до 39 років – 8 років;
  • від 40 до 42 років – 9 років;
  • від 43 до 45 років – 10 років;
  • від 46 до 48 років – 11 років;
  • від 49 років до 51 року – 12 років;
  • від 52 до 55 років – 13 років;
  • від 56 до 59 років – 14 років.

Якщо інвалідність настала після досягнення пенсійного віку, право на пенсію по інвалідності настає при наявності необхідного страхового стажу.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, пенсія по інвалідності призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Розмір пенсії по інвалідності

Розмір пенсії по інвалідності також залежить від групи:

 • інвалідам першої групи пенсія по інвалідності призначається в розмірі 100% пенсії за віком;
 • інвалідам другої групи – у розмірі 90% пенсії за віком;
 • інвалідам третьої групи – у розмірі 50% пенсії за віком.

Непрацюючі інваліди 2 групи за своїм вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за наявності такого страхового стажу:

 • у жінок 20 років, а у чоловіків – 25, якщо їм вперше встановлена ​​інвалідність у віці до 46 років;
 • у жінок – 21 років, а у чоловіків – 26 років, якщо їм вперше встановлена ​​інвалідність у віці до 48 років;
 • у жінок – 22 роки, а у чоловіків – 27 років, якщо їм вперше встановлена ​​інвалідність у віці до 50 років;
 • у жінок – 23 роки, а у чоловіків – 28 років, якщо інвалідність вперше встановлена ​​у віці до 53 років;
 • у жінок – 24 роки, а у чоловіків – 29 років, якщо їм вперше встановлена ​​інвалідність у віці до 56 років;
 • у жінок – 25 років, а у чоловіків – 30 років, якщо їм вперше встановлена ​​інвалідність у віці до 59 років.

Непрацюючі інваліди 2 групи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку та інваліди 3 групи, за наявності страхового стажу у чоловіків – 35 років, а у жінок – 30 років, мають право за своїм вибором на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.

Строки призначення пенсії по інвалідності

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності.

Інвалідам-чоловікам старше 60 років і жінкам старше 55 років пенсія по інвалідності призначається довічно.

У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності. Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, в якому була змінена група інвалідності.

У разі визнання пенсіонера, який пройшов повторний огляд здоровим, пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.

У разі неявки в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у призначений термін, виплата пенсії по інвалідності припиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому потрібно було з’явитися на повторний огляд. У разі якщо строк повторного огляду пропущено з поважних причин або в разі визнання інвалідом знову, виплата пенсії поновлюється з дня, з якого вона була припинена, але не більше, ніж за 3 роки. Якщо під час повторного огляду інваліда переведено до іншої групи інвалідності, пенсія за пропущені період виплачується за попередньою групою інвалідності.

Якщо виплата пенсії по інвалідності була припинена у зв’язку з відновленням здоров’я, або неявкою на огляд без поважних причин, вона може бути відновлена ​​з дня повторного встановлення інвалідності, якщо прсле припинення виплати співі пройшло не більше 5 років. Якщо ж минуло більше 5 років, пенсія призначається знову на загальних підставах.

Інвалідам-чоловікам старше 60 років і жінкам старше 55 років пенсія по інвалідності призначається довічно.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 08.11.2011, у категорії Право, суди, Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 50 на публікацію “Пенсія по інвалідності: умови, розміри, строки”

 1. валентина on Березень 11th, 2013 at 18:28

  в жены больше 23 год стажу, получила 2 групу инвалидности общее заболевание, а пенсию начислили 894 гривни, правельно начислили или нет.

 2. Аnna on Березень 28th, 2013 at 10:16

  Доброго дня, Валентино!
  У відповідності до ч. 2 ст. 30 ЗУ “Про загальнообов’язкове пенсійне державне страхування” пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
  Згідно ч.1 ст.33 цього ж Закону пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається інвалідам II групи – 90 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
  Про правомірність нарахування розміру пенсії ми однозначно, на жаль, сказати не можемо, для цього радимо звернутися до органу Пенсійного фонду.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 3. Михаил on Квітень 18th, 2013 at 14:20

  У меня трудовой стаж 38 лет.
  Получаю пенсию по стажу и возрасту..
  Размер пенсии 2080 грн.
  В настоящее время еще работаю.
  4.5 месяцев назад заболел.
  Продолжаю лечиться.
  Врачи готовят мои документы на установление инвалидности третьей группы.
  Есть ли смысл оформлять инвалидность и пенсию по инвалидности в моем случае?

 4. Аnna on Квітень 26th, 2013 at 14:31

  Шановний, Михаил!

  У відповідності до ст.33 ЗУ “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам ІII групи – 50 відсотків пенсії за віком.
  Згідно ст.34 цього ж Закону, пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності.
  Таким чином, Вам є сенс оформити пенсію по інвалідності.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 5. михаил on Травень 27th, 2013 at 15:19

  я на 3 групе инвалидности 11год но 5год до 60год ещо осталось.сейчас надо ехать на комисию дадут на пожизнено иле знов на 2 года.иле есть какой то лимит.

 6. Аліна ЮК on Травень 30th, 2013 at 09:26

  Шановний Михайло!

  Пунктом 4 Інстукції Міністерства охорони здоров’я України “Про встановлення груп інвалідності” визначено, що переогляд інвалідів з нестійкими, зворотними морфологічними змінами та порушеннями функцій органів і систем організму з метою нагляду за ефективністю відновного лікування та реабілітаційних заходів, за станом здоров’я та ступенем соціальної адаптації провадиться через 1-3 роки.
  Переогляд інвалідів-чоловіків, старших шестидесяти років, і жінок, старших п’ятидесяти п’яти років, провадиться тільки за їх заявою або якщо рішення медико-соціальної експертної комісії внесено на підставі підроблених документів.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 7. Наталья on Вересень 9th, 2013 at 09:17

  Шановний “ЮК” мій чоловік отримав травму у ДТП присвоїли І групу інваліднисті, чи маємо ми право на льготи на газ та ел. енерг.

 8. Аnna on Вересень 11th, 2013 at 14:27

  Шановна, Наталья!

  Відповідно до Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» інваліди І групи мають право на:
  — безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування, за умови, що вони отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії;
  — придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості при амбулаторному лікуванні;
  — безплатне або на пільгових умовах за наявності відповідного медичного висновку надання послуг із соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування, у тому числі кріслом-коляскою з електроприводом, автомобілем, індивідуальними пристроями, протезами очей, зубів, щелеп, окулярами, слуховими та голосоутворювальними апаратами, сурдотехнічними засобами, ендопротезами тощо);
  — безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань;
  — пільгове та позачергове встановлення квартирного телефону;
  — встановлення оплати послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за погодинним (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості тільки за їх згодою;
  — 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня (ця пільга також поширюється на особу, яка супроводжує інваліда І групи, але не більше одного супроводжуючого);
  — безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту (ця пільга також поширюється на особу, яка супроводжує інваліда І групи, але не більше одного супроводжуючого);
  — позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, в установах усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 9. Назар on Жовтень 6th, 2013 at 20:11

  вітаю “ЮК “Юріс-Консалт” допоможіть будь-ласка мені 24 рокі МСЕК призначив 3 групу місяць тому безстроково у ПФ документи усі ще не зібрав але більшість є коли я був у ПФ і поцікавився скільки буде пенцій у грн.вони сказали що мінімальна у мене стажу не цілих 5 років і у ПФ нараховують за усі роки (річ у тім що остайні 2 роки у мене велика зарплата) чи можна нараховувати пенсію за рік або за два роки де кращий оклад.

 10. Аnna on Грудень 18th, 2013 at 15:53

  Доброго дня, Назар!
  Ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності певного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, зокрема від 24 років до досягнення особою 26 років включно цей стаж становить 2 роки. Даний розмір стажу – 2 роки продубльовано в нормі ст. 26 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
  В ст. 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи – 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи – 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи – 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
  Правильний і точний розрахунок пенсії – це обов’язок спеціалістів ПФ. Після остаточного визначення розміру пенсії по інвалідності Ви можете надіслати лист до ПФ з проханням роз’яснити те, яким чином був визначений розмір Вашої пенсії.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 11. Ольга on Лютий 4th, 2014 at 23:17

  я інвалід 2 групи, чи може МСЕК лишити мене інвалідності або перевезти на 3 групу інвалідності?, хоч за минулий рік моє здоров’я ніяк не покращилось.

 12. Руслан on Травень 16th, 2014 at 14:21

  Диагноз церроз печінки ассоційований гиппатитом”С”є третя група 10 років,наскільки я знаю невиліковний а проходжу МСЕК кожні два роки,чи можна якось оформити на довічнно?

 13. єва on Листопад 24th, 2014 at 14:24

  Я інвалід дитинства отримую пенсію 1049 грн.Я працювала ,з грудня 2013 року я не працюю.Чи повинен збільшитись розмір моєї пенсії.Мені 50 років.стаж 30років

 14. Наталія on Грудень 16th, 2014 at 21:19

  Мій чоловік отримав ІІІ групу інвалідності, але працювати не може, а до пенсії за вислугою років залишилось один рік ( він працював 20 років на шкідливому виробництві), як нам бути з оформленням не зашкодить це через рік для оформлення пенсії

 15. Екатерина Данюк on Січень 5th, 2015 at 10:27

  Шановна Наталіє, відповідно до ст.6 Закону України “Про пенсійне забезпечення” особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов’язку.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 16. єва on Січень 10th, 2015 at 16:47

  Я інвалід дитинства отримую пенсію 1049 грн.Я працювала ,з грудня 2013 року я не працюю.Чи повинен збільшитись розмір моєї пенсії.Мені 50 років.стаж 30роківЩе я отримую пенсію по втраті годувальника .так як я інвалід з дитинства .Чи збільшиться розмір пенсії якщо я не працюю.

 17. Екатерина Данюк on Січень 14th, 2015 at 15:22

  Шановна Єво!
  Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Отже, якщо прожитковий мінімум збільшиться для осіб, які втратили працездатність, то і збільшиться розмір Вашої пенсії.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 18. Екатерина Данюк on Березень 3rd, 2015 at 16:24

  Шановна Єво, працююча особа з інвалідністю має право кожні два роки на перерахунок пенсії у відповідності до розміру заробітної плати та страхового стажу.

 19. міша on Червень 8th, 2015 at 19:39

  я інвалід 2-гої групи без трудового стажу.Чи нарахують мені пенсію?Мій вік 43 роки

 20. Екатерина Данюк on Червень 9th, 2015 at 08:16

  Шановний Михайло, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” пенсії по інвалідності призначаються в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату здоров’я, внаслідок:
  а) трудового каліцтва або професійного захворювання;
  б) загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

  Щодо стажу роботи, який дає право на пенсію по інвалідності, то: пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання призначаються незалежно від стажу роботи, пенсії по інвалідності внаслідок загального захворювання призначаються при наявності такого стажу роботи на час настання інвалідності: 9 років – при досягненні особою 43 роки.

 21. Олена on Серпень 3rd, 2015 at 13:53

  Мені 39 років , стаж на одному місці-22роки. Отримала 3 групу загального захворювання,зарплата-1551 гривня.Скажіть,в якому розмірі мені нарахують пенсію.(Працювати продовжую)

 22. Екатерина on Серпень 3rd, 2015 at 15:14

  Шановна Олено, це питання до Пенсійного фонду.

 23. Ольга on Вересень 28th, 2015 at 12:30

  Жінка вже 2 роки інвалід 3 групи, зараз їй 55 років. Чи отримає вона інвалідність 3 групи довічно?

 24. Екатерина on Вересень 29th, 2015 at 07:24

  Шановна Ольго, Законом України “Про пенсійне забезпечення” визначено, що пенсії призначаються на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи, а інвалідам – чоловікам старше 60 років і жінкам старше 55 років пенсії по інвалідності призначаються довічно.

 25. Тетяна on Листопад 28th, 2015 at 18:16

  Доброго дня.
  Моїй бабусі на даний момент 73 роки. У неї 11 років стажу і третя група інвалідності. Вона дитина війни.
  Після 1 вересня 2015 року її пенсія абсолютно не змінилася. Вона отримує 1049грн.

  Скажіть, будь ласка, яку пенсію вона має отримувати на даний момент? Хіба на сьогодні мінімальна пенсія не складає 1074 грн?

  Поясніть, будь ласка.
  З повагою Тетяна.

 26. Екатерина on Листопад 30th, 2015 at 08:33

  Шановна Тетяно, це питання до Пенсійного фонду.

 27. Оксана on Грудень 28th, 2015 at 14:04

  добрий день!
  звертається до Вас інвалід 3 групи загального захворювання;
  прошу Вашої допомоги в 2001році мені було призначено інвалідність,
  і пенсія у мене тоді було максимальна 150грн.відповідно розрахунків
  зг довідка про зарплату.Страховий стаж мене був 9 років,зараз у мене
  стаж 22роки а пенсія становить 1049грн.Поясніть мені будь-ласка,чому в 2001р.
  в мене була максимальна пенсія ,а зараз мінімальна.
  з повагою до Вас Оксана Лизень м. Калуш Івано- Франківська обл. вул. Підвальна буд 6 кв75.

 28. Екатерина on Грудень 28th, 2015 at 14:58

  Доброго дня! Потрібно дивитися Вашу пенсійну справу, щоб дати відповідь на Ваше запитання. Оксано, ми надаємо послуги по перерахунку пенсій. Для того, щоб замовити таку послугу, телефонуйте 067-364-33-77

 29. Катерина on Січень 14th, 2016 at 17:02

  Добрий день!
  Скажіть будь ласка,моїй мамі 54 роки вона інвалід 3 групи загального захворювання,12 січня 2016року в неї була комісія і дали мамі групу тільки на 3 роки.Чому не довічно,а тільки на 3 роки.?

 30. Екатерина on Січень 15th, 2016 at 09:46

  Доброго дня, це питання до МСЕК.

 31. тарас on Січень 29th, 2016 at 18:20

  Доброго дня,прошу Вашоi допомоги,у моэi дружини здорова эдина функцiонуюча права нирка,лiва нирка вiдсутня,аналiзи чудовi,хотiв оформити вперше довiчну групу,але ЛЛК кажуть,що потрiбно стацiонарне лiкування, обстеження,хотiв спитати,навiщо лягати, лiкувати здорову эдину нирку?Тарас.

 32. Екатерина on Лютий 1st, 2016 at 15:26

  Шановний Тарасе, Вам краще запитати лікарів навіщо проводити лікування.

 33. тарас on Лютий 1st, 2016 at 19:18

  Дякую,доброго вечора,чи можливо отримати вiдразу довiчну групу пiд час першоi комiсii,бо не знайшов закон,тiльки,закон, у неi эдина функцioнуюча нирка,вiдсутня одна нирка,що встановлюэться без зазначення строку повторного огляду,кабiнетом мiнcтрiв украiни,постанова 21 сiчня 2015року “номер10″,про з атвердження перелiку анатомiчних дефектiв,iнших необоротних порушень функцii органiв I систем органiзму,станiв та захворювань,за чуть вiдповiдна групп iнвалiдностi встановлюэться без зазнчення строку повторного огляду.Чи можу мати довiчну групу,чи буду далi кожного року на переогляд .

 34. тарас on Лютий 1st, 2016 at 19:34

  Також хотiв спитати,також дружинi 32роки,мiсяць назад виявили вроджену эднину праву функцiонуючу нирку,лiва вiдсутня,чи в неi буде iнвалiд з дитинства чи iнвалiд загального захворювання,чи э на це закони,також на попереднъоi питання.Дуже Вам дякую!

 35. Екатерина on Лютий 2nd, 2016 at 08:39

  Шановний Тарасе,при відсутності однієї нирки встановлюється група інвалідності III.
  Підставою для встановлення III групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

  Критеріями для встановлення III групи інвалідності є ступінь втрати здоров’я, що спричиняє обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у помірно вираженому I ступені:

  обмеження самообслуговування I ступеня – здатність до самообслуговування з використанням допоміжних засобів;

  обмеження здатності самостійно пересуватися I ступеня – здатність до самостійного пересування з більшим витрачанням часу, часткового пересування та скорочення відстані;

  обмеження здатності до навчання I ступеня – здатність до навчання в навчальних закладах загального типу за умови дотримання спеціального режиму навчального процесу і/або з використанням допоміжних засобів, за допомогою інших осіб (крім персоналу, що навчає);

  обмеження здатності до трудової діяльності I ступеня – часткова втрата можливостей до повноцінної трудової діяльності (втрата професії, значне обмеження кваліфікації або зменшення обсягу професійної трудової діяльності більше ніж на 25 відсотків, значне утруднення в набутті професії чи працевлаштуванні осіб, що раніше ніколи не працювали та не мають професії);

  обмеження здатності до орієнтації I ступеня – здатність до орієнтації в часі, просторі за умови використання допоміжних засобів;

  обмеження здатності до спілкування I ступеня – здатність до спілкування, що характеризується зниженням швидкості, зменшенням обсягу засвоєння, отримання та передавання інформації;

  обмеження здатності контролювати свою поведінку I ступеня – здатність частково контролювати свою поведінку за особливих умов.

  Інваліди III групи з помірним обмеженням життєдіяльності можуть навчатися та провадити різні види трудової діяльності за умови забезпечення у разі потреби засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму, здійснення реабілітаційних заходів.

 36. Екатерина on Лютий 2nd, 2016 at 09:30

  Шановний Тарасе, “єдина функціонуюча нирка” входить до переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, тобто інвалідність встановлюється довічно.

 37. тарас on Лютий 2nd, 2016 at 19:50

  Добрий вечiр,скажiть будь-ласка,чи положено довiчна група,якщо вперше буду проходити комiсiю МСЕК,чи можуть вiдразу оформити моiй дружинi довiчну групу?В неi эдина вроджена функцiонуюча ка.

 38. Володимир on Травень 12th, 2016 at 11:51

  Добрий день! Я інвалід 3 групи загального захворювання з 2013 року маю страховий стаж 35 років. До пенсії за віком залишилось 7 років (мені 53 роки). Чи маю я право (при тому що я небуду працювати) отримувати повністю (100%) пенсію за віком? І чи будуть мені знімати за кожен місяць до досягнення пенсійного віку 0,5% або 0,75 відсотків від моєї пенсії?

 39. Екатерина on Травень 12th, 2016 at 15:03

  Шановний Володимире,за консультацією звертайтеся до Управління пенсійного фонду.

 40. ярослав романович on Серпень 12th, 2016 at 12:09

  скажіть будьласка ….чи можна мені перерахувати пенцію як інваліду 2групи (атошніку..учасник бойових дій) через 2роки….
  зараз яще служу як доброволиць

 41. ярослав романович on Серпень 12th, 2016 at 12:11

  зарплата 7000

 42. ярослав романович on Серпень 12th, 2016 at 12:14

  як що так…яка буде вмене пенція від моєіі зарплати…
  і які потрібні документи зібрати і куда звернутись…

 43. Екатерина on Серпень 12th, 2016 at 13:55

  Шановний Яролаве Романовичу, звертатися потрібно в Пенсійний фонд за місцем Вашої прописки (реєстрації).

 44. Валентина on Жовтень 4th, 2016 at 19:03

  Я інвалід 3 гр.з/з. Мені в грудні 2016 року виповнюється 57 років. В жовтні 2016 – року у мене перекомісія. Чи маю я право на встановлення інвалідності довічно ?

 45. Екатерина on Жовтень 5th, 2016 at 08:31

  Доброго дня, Валентино. Інвалідам, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, тобто довічно (ст. 34 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Ви досягнете пенсійного віку за вказаним вище законом у 58 років 6 місяців (для жінок, які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року).

 46. Володимир on Квітень 30th, 2017 at 08:49

  Доброго дня! Цікавить таке питання: я інвалід 2 групи, мені нараховують пенсію, чи можу я стати ФОП і займатися власним бізнесом, якщо стану підприємцем чи буду отримувати пенсію? Та цікавить чи є якісь пільги для підприємців з інвалідністью? Дякую.

 47. abramova.y on Травень 4th, 2017 at 15:45

  Володимир, відповідно до ч.4 ст.4 Закону України ” Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
  А тому, ви маєте право займатися власним бізнесом, користуючись передбаченими законом пільгами щодо сплати ЄСВ

 48. Галина on Грудень 22nd, 2017 at 11:08

  Доброго дня!Мені 58 років, я інвалід ІІІ групи, інвалідний стаж 17 років.Через пів року я маю право на пенсію за віком.Чи можу я отримувати одночасно пенсію за віком та пенсію по інвалідності?

 49. Алена on Квітень 2nd, 2018 at 09:37

  Доброго дня.Підкажіть будь ласка, я інвалід 3 групи згідно довідки МСЕК. Звернулась до Пенсійного фонду щоб нарахували пенсію. Але там мені відмовляють. Я ФОП на 3 групі єдиного податку. Згідно книги обіку доходів і витрат вважають усі суми що там вписані-як чистий дохід. Але це не так. Кажуть принести з податкової дані про чистий дохід,але згідно закону я не повинна вести свій чистий дохід на 3 групі єдиного податку, і в податковій немає таких даних. Скажіть будь ласка чи маю я право на пенсію чи соціальну допомогу.

 50. Леся on Липень 13th, 2018 at 23:30

  Скажіть,будь ласка,чи причиною не продовження інвалідності дитині може бути відмова батьків від операції . В дитини вроджений вивих кульшових суглобів та дисплазія

Написати відповідь


3 − = два