Податкова роз’яснила особливості оподаткування нотаріусів та інших “незалежних професіоналів”

Основні моменти оподаткування суб’єктів, які здійснюють незалежну професійну діяльність (у т.ч. приватних нотаріусів), окреслила Державна податкова служба в листі № 1377/К/17-0714.

У разі отримання ними доходу, безпосередньо пов’язаного з професійною діяльністю, замовник послуг (клієнт)-госпсуб’єкт не виступатиме податковим агентом, якщо “незалежний професіонал” надасть копію довідки про взяття його на облік як самозайнятої особи органом податкової служби.

Якщо копія довідки з яких-небудь причин не надається, суб’єкт господарювання повинен виконати всі функції податкового агента, сплативши податок за ставками, встановленими ст.167 Податкового кодексу. Податок у такому разі утримується за рахунок доходів “незалежного професіонала”.

Крім того, податкова акцентувала увагу на необхідності подачі податкової декларації платниками податку, які займаються незалежною професійною діяльністю, до 1 травня року, наступного за звітним, і обов’язкове включення туди доходів, отриманих від осіб, які не є податковими агентами, а також доходів іноземного походження.

Не забули нагадати й про обов’язкове веденні особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, книг обліку доходів і витрат.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 10.11.2011, у категорії Податки, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім − 6 =