Право на податкову знижку за користування іпотечним кредитом настає після “прописки” в цьому житлі – податкова

Право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом настає з року, в якому житловий будинок (квартира, кімната) визначений платником податку як основне місце його проживання згідно з відміткою про реєстрацію (“прописку”) в паспорті. До такого висновку прийшла ДПСУ в листі від 13.10.2011 р.

Це пояснюється тим, що згідно п. 175.4 Податкового кодексу право на включення цих сум до податкової знижки надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років, починаючи з року, в якому об’єкт житлової іпотеки придбавається; споруджений об’єкт іпотеки переходить у власність та починає використовуватися як основне місце проживання. А також пунктом 175.1 НК, згідно з яким право на отримання знижки виникає, якщо за рахунок іпотечного кредиту будується чи придбавається житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце проживання, у тому числі шляхом проставлення відмітки в паспорті про реєстрацію платника за місцем знаходження такого житла.

Таким чином, для виникнення права на податкову знижку за користування іпотечним кредитом недостатньо лише придбання житлового об’єкта або переходу права власності на нього. Необхідно ще й “зареєструвати” цей об’єкт як основне місце проживання. І, хоча п. 175.1 ПК і не передбачає реєстрацію (“прописку”) як єдиний можливий спосіб визначення “іпотечної” житла як основного місця проживання (на що вказує словосполучення “в тому числі”), інші способи навряд чи існують.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 14.11.2011, у категорії Податки, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− чотири = 5