Роботи з перевірки лічильників повинні оплачуватися споживачами – Мінрегіонрозвитку

Міністерство регіонального розвитку визначило, хто і за чий рахунок повинен здійснювати періодичну повірку засобів вимірювальної техніки, таких як лічильники на воду і тепло.

Виробляти відповідні роботи, а також роботи з обслуговування та ремонту, в т. ч. демонтажу, транспортування та монтажу квартирних засобів обліку води і теплової енергії після повірки повинні підприємства, які надають населенню послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Фінансування ж повірки здійснюється за рахунок тарифу на послуги з утримання будинків відповідно до укладених між населенням та відповідними підприємствами договорами. Якщо ж періодична повірка засобів обліку не включена до переліку послуг з утримання будинків, споживач сам повинен оплачувати метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт. Якщо органом місцевого самоврядування витрати на здійснення періодичної повірки та ремонту квартирних лічильників не внесені в тариф на послуги з утримання будинків, оплата споживачем цих послуг повинна здійснюватися згідно з договором між споживачем і виконавцем або зі спеціалізованою організацією з періодичної повірки та ремонту квартирних лічильників.

Як випливає з ч. 2 ст. 11 закону «Про метрологію та метрологічну діяльність», лічильники дозволяється використовувати тільки за умови, що вони пройшли повірку. Відповідно, непроведення своєчасної повірки квартирного лічильника є підставою для зняття його з абонентського обліку, припинення нарахування тарифів на підставі показань такого лічильника c переходом на нарахування тарифів за нормами споживання.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 14.11.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 × = сім