Мін’юст встановив нові правила видачі довідки про банкрутство

Своїм наказом від 11.11.2011 р. Мін’юст затвердив новий Типовий стандарт надання адміністративної послуги з видачі довідок з Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Стандарт який вступить в силу одночасно з Положенням про Єдину базу, але не раніше дня офіційного опублікування. На сьогоднішній день питання надання такої адмінпослуги регулюються Типовим стандартом, чинним з 31 грудня 2010 року.

За новим Стандартом зазначена довідка буде видаватися виключно стосовно юридичної особи або фізичної особи – підприємця, яка подає запит на отримання довідки.

Якщо раніше фізособи-підприємці повинні були вказувати в запиті свій ідентифікаційний код, то тепер доведеться вказати номер і дату запису в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про проведення державної реєстрації. А ось правові підстави отримання довідки з набранням чинності Стандарту вказувати вже не буде потреби.

Новим Стандартом передбачається, що заява про видачу довідки оформляється на бланку заявника (для фізосіб-підприємців при наявності), підписується заявником (для юросіб – керівником) і скріплюється печаткою.

Приблизно в два рази скоротяться загальні терміни відповіді територіальних органів з питань банкрутства, замість діючих 30 календарних днів з дня отримання запиту, 10 робочих днів, незалежно від необхідності додаткового вивчення інформації щодо запиту.

А ось підстави для відмови у видачі довідки розширили, новим підставою є подача запиту до територіального органу з питань банкрутства щодо боржника, який зареєстрований не на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Відомостей в довідці також стане більше, зокрема, з’явиться більше інформації відносно боржника: основний код діяльності за КВЕД і форма власності.

Скаргу щодо порушень норм Стандарту зацікавлені суб’єкти зможуть подавати не начальнику департаменту з питань банкрутства, а до відповідного управління юстиції чи Міністерство юстиції.

Цікаво, що новий Стандарт нічого не згадує про можливість отримання копії довідки.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 17.11.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Один коментар на публікацію “Мін’юст встановив нові правила видачі довідки про банкрутство”

  1. Васильченко І.В. on Березень 1st, 2012 at 15:01

    На який строк діє довідка з Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство ?

Написати відповідь


вісім × 7 =