Єдиний внесок не входить в систему оподаткування – Пенсійний фонд

Пенсійний фонд своїм листом від 12.10.2011 р. дав роз’яснення щодо сплати єдиного внеску юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Так, ПФУ нагадує, що єдиний внесок не входить в систему оподаткування та відповідно порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску не регулюється податковим законодавством. Такий порядок визначається виключно законом “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (набрав чинності з 1 січня 2011 року) та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Також, звертається увага, що базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються відповідно до закону “Про оплату праці”, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

http://www.prostopravo.com.ua


Стаття опублікована у вівторок, 29.11.2011, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ три = 5