Вищий госпсуд нагадав, що позовна давність та період нарахування неустойки – не одне і те ж

У правозастосовчій практиці судів до цих пір зустрічається змішання понять терміну позовної давності і періоду нарахування неустойки. В інформаційному листі № 01-06/1624/2011 Вищий господарський суд висловив свою позицію з зазначеного питання.

Зокрема, судом проведено порівняльний аналіз норми частини шостої статті 232 Господарського кодексу, згідно з якою період нарахування штрафних санкцій органічний шістьма місяцями з дня, коли зобов’язання мало бути виконано, якщо інше не передбачено договором або законом, а також норми пункту 1 частини другої статті 258 Цивільного кодексу, якою встановлено строк позовної давності для вимог про стягнення неустойки в 1 рік.

На думку суду, позовна давність та період нарахування штрафних санкцій – різні правові категорії. За своєю правовою природою період нарахування штрафних санкцій – це проміжок часу, протягом якого триває порушення зобов’язання, за яке ці санкції встановлені, а термін позовної давності – це проміжок часу, в межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права або інтересу, зокрема, з вимогою про стягнення штрафних санкцій.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у понеділок, 05.12.2011, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ сім = 15