Янукович схвалив розширення випадків застосування зброї у мирний час

Президент України Віктор Янукович підписав Закон №4026-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Збройні Сили України» відносно розширення випадків застосування зброї у мирний час.

Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті глави держави у понеділок, 5 грудня.

Законодавчим актом внесено зміни до ст. 1 і 9, якими розширено коло випадків, в яких з’єднання, військові частини і підрозділи та чергові сили Збройних Сил України в мирний час мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку.

Згідно із законом, з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України можуть залучатися та, як наслідок, в мирний час мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку під час:

— здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану,

— боротьби з тероризмом і піратством,

— посилення охорони державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні і континентального шельфу України та їх правового оформлення,

— протидії незаконним перевезенням зброї і наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у відкритому морі,

— ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру,

— надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві, міжнародних антитерористичних, антипіратських та миротворчих операціях.

Нагадаємо, відповідний законопроект №8551 був спочатку прийнятий парламентом 6 вересня і переголосований з поправками президента 11 листопада 2011 року.

Як охарактеризував закон голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, це «правильний законопроект, який уточнює ті загрози, які носять транскордонний і глобальний характер і у локалізації яких братиме участь наша армія, незалежно від позаблокового статусу».

Він також додав, що в даному законопроекті не потрібно шукати якихось внутрішніх завдань, які ускладнюють стосунки влади і опозиції.

«Це передусім завдання обороноздатності держави. Тому даний проект закону має позитивне навантаження», — сказав А.Гриценко.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у вівторок, 06.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 2 = один