Верховна Рада полегшила відповідальність за статеві зносини з неповнолітніми

Верховна Рада внесла зміни до Кримінального та Кримінально-процесуальний кодекси, згідно з якими особи, які мали статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, звільняються від кримінальної відповідальності за умови укладення шлюбу. Відповідний законопроект підтримали 237 народних депутатів.

Крім того, законопроектом пропонується скасувати обов’язковість проведення судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої у справах про злочини.

Нагадаємо, законопроект № 9136 був зареєстрований у Верховній Раді 9 вересня 2011 року. У пояснювальній записці до нього йдеться, що завданням цього законопроекту є конкретизація норми Кримінального кодексу України щодо відповідальності за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості з метою зниження рівня впливу людського фактора на визначення винності чи невинності у скоєнні злочину безпосередньо при встановленні факту статевої зрілості , оскільки в такому випадку використовується оціночне поняття. Така конкретизація норми передбачає спрощення завдання правоохоронних органів встановлення вини при скоєнні даного злочину.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у середа, 07.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 − = чотири