Затверджено порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності

Наказом Мінрегіона №244 від 21.10.2011 р. затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Згідно з Порядком тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (ТС) може мати торгівельне, побутове, соціально-культурне чи інше призначення. Воно являє собою одноповерхову споруду, виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд. Крім того ТС обов’язково встановлюється тимчасово без облаштування фундаменту.

Процедура отримання дозволу на розміщення тимчасової споруди буде проходити в 2 етапи.

Спочатку необхідно буде звернутися до виконавчого органу відповідної ради або адміністрації із заявою-запитом (довільної форми) про можливість розміщення ТС до неї додається ряд документів, а саме: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС (виконані замовником у довільній формі) і реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік, відповідно до Порядку, є вичерпним.

Після позитивного рішення про відповідність передбачуваного місця розташування ТС будівельним нормам, процес прийняття якого повинен зайняти максимум 18 днів, необхідно отримати паспорт прив’язки ТС – основний дозвільний документ.

Для оформлення паспорта прив’язки ТС заявнику слід звернутися до органу містобудування та архітектури з відповідною заявою та проектними документами. Його оформлення повинно зайняти не більше 10 днів з дня отримання заяви. Для цієї процедури містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки не надаються.

Порядок містить вичерпний перелік підстав для відмови в оформленні паспорта: неподання повного пакета документів та надання недостовірних даних.

Для розміщення поруч з ТС холодильного та іншого обладнання будь-яких дозволів не потрібно, але при цьому загальна площа, займана таким обладнанням, не може перевищувати 25% площі ТС.

Слід зазначити, що дія Порядку не поширюється на розміщення ТС на землях з особливим режимом використання.

Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування, при цьому документація по встановленню ТС, видана до його вступу в силу, дійсна до закінчення її терміну дії.

Нагадаємо, з внесенням змін до Закону “Про благоустрій населених пунктів” скасовано повноваження сільських, селищних і міських рад у частині надання дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Частиною 4 ст.28 закону “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачено, що розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, тобто Мінрегіоном.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у середа, 07.12.2011, у категорії Право, суди, Рекомендовані. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 + = одинадцять