Президент підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів

Президент України Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Згідно з законом, за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

Також закон пропонує замінити позбавлення волі на штраф і в тих випадках, коли суб’єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права.

Відповідний закон скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, які на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх у кримінальному порядку. За вчинення таких правопорушень законом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.

Також законом передбачено, що у справах про господарські правопорушення пропонується використовувати як запобіжний захід у вигляді застави. Сума застави буде становити від 5 тис. грн до 17 тис. грн, по тяжкому правопорушення – від 17 тис. грн до 76,5 тис. грн, з особливо тяжким правопорушенням у господарській сфері – від 76,5 тис. грн до 289 тис. грн.

Також законом встановлюється, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше несудимих осіб, яких підозрюють або обвинувачують у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, за винятком випадків, коли вони ховаються від органів слідства або перешкоджають розслідуванню справи.

Законом також встановлено перелік складів злочинів у сфері господарської діяльності, притягнення до відповідальності за які можливо винятково на підставі скарги потерпілого. При цьому порядок притягнення до кримінальної відповідальності за скаргою потерпілого передбачає, що відповідна кримінальна справа підлягає припиненню у разі, якщо потерпілий примириться з обвинуваченим до моменту видалення суду до нарадчої кімнати для постановлення вироку.

Нагадаємо, Верховна Рада Україна (ВР) прийняла відповідний законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р. ініційований Президентом України Віктором Януковичем у другому читанні і в цілому як закон 15 листопада 2011 р. 268 голосами народних депутатів. При цьому Рада відмовилася підтримати поправку № 95, що передбачала вилучення статті № 365 з Кримінального Кодексу України, за якою 11 жовтня 2011 р. Печерський райсуд виніс обвинувальний вирок екс – прем’єр-міністру Юлії Тимошенко. Сьогодні Апеляційний суд розглядає апеляцію Юлії Тимошенко на це рішення суду.

Втім, дебати щодо питання про декриміналізації статті, за якою засуджена Тимошенко, тривають. БЮТБ наполягає на декриміналізаціі статті 365 КК.

Востаннє питання про декриміналізацію у Верховній Раді ставало 6 грудня. Тоді Рада так і не змогла почату роботу, тому що депутати з БЮТБ заблокували трибуну. Фракції збиралися на переговори про долю 365 статті, але так нічого і не вирішили. На той момент лідер фракції БЮТБ Іван Кириленко говорив, що фракція готова йти на компроміси по суперечливим законопроектам, заради вирішення питання Тимошенко. Фракція, після цієї заяви, зробила свою, в якій депутати сказали, що Кириленко висловив власну думку. Після цього Кириленко подав у відставку. 7 грудня, фракція БЮТБ на своєму засіданні розглянула заяву Івана Кириленка про відставку з посади голови фракції і обрала новим головою Андрія Кожем’якіна.

Кількома днями пізніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що фракція не буде голосувати за декриміналізацію 365 статті КК., навіть при новому керівництві фракції БЮТБ.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у вівторок, 13.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − = один