ДПС: штраф за неналежне виконання поставки обкладається ПДВ

Листом № 6727/7/15-3417-26 ДПС роз’яснила, що штраф за несвоєчасну поставку товарів (послуг) або затримку їх оплати обкладається ПДВ, оскільки є компенсацією вартості товарів або послуг.

У аргументацію такої позиції податкова служба посилається на абзац 2 пункту 188.1 ПК, згідно з яким до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв’язку з компенсацією вартості товарів ( послуг).

З цього, за логікою ДПС, випливає, що кошти, отримані як сума штрафу за затримку оплати або поставки товарів (послуг) або інші дефекти виконання зобов’язання, необхідно розцінювати як компенсацію вартості товарів (послуг), а значить, включати їх до бази оподаткування ПДВ .

Документально це оформляється наступним чином. Спочатку платник податку виписує контрагенту податкову накладну, а потім на суму штрафу за затримку оплати або поставки товарів (послуг) виписує розрахунок коригування до податкової накладної, оскільки збільшується вартість поставки товарів (послуг).

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 15.12.2011, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ сім = 13