Виклик до суду електронною поштою визнали конституційним

Конституційний суд України підтвердив відповідність основному закону виклик громадянина до суду шляхом направлення тексту повістки електронною поштою або факсимільним повідомленням.

Відповідне рішення за конституційним поданням 54 народних депутатів суд визнав відповідним положенням Кодексу адміністративного судочинства, Господарського процесуального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України.

КСУ відзначив, що порядок направлення повісток електронною поштою або факсом обов’язкове тільки для суб’єктів владних повноважень, а щодо інших осіб виключно за їх вибором. Тобто законодавець у даному випадку не обмежив процесуальне право особи на отримання повідомлення про виклик до суду, а навпаки розширив зміст цього права, встановивши додаткові можливості особи отримувати таке повідомлення.

Нагадаємо, 30 серпня 2010 року 54 депутата Верховної Ради звернулися в КСУ з проханням оцінити конституційність ряду положень закону “Про судоустрій і статус суддів”. 7 липня парламент прийняв нову редакцію цього закону, яка, зокрема, передбачає створення Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справах на базі судових палат у кримінальних і цивільних справах Верховного Суду.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.12.2011, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири + 4 =