Держмитслужба: митні ліцензійні склади продовжують функціонувати на підставі старих ліцензій

Листом від 06.12.2011 р. № 12/2-12.1/2958-ЕП, адресованим Харківській обласній митниці, Держмитслужба нагадала свою позицію про те, що до законодавчого врегулювання питання видачі чи переоформлення ліцензій на право відкриття та експлуатації митних ліцензійних складів, допускається продовження їх роботи на підставі ліцензій, виданих на умовах, визначених Положенням про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби від 31.12.96 № 592.

Нагадаємо, Законом № 2608-VІ від 19.10.2010 р. частина друга статті 216 Митного кодексу , що передбачає ліцензування діяльності, пов’язаної з відкриттям та експлуатацією митних складів, виключена. Таким чином була вирішена колізія правового регулювання, коли ТК передбачалося ліцензування такої діяльності, а спеціальний закон, що регулює правовідносини у сфері ліцензування (ст.9 Закону “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”) ніколи не передбачав ліцензування діяльності щодо створення та експлуатацію митних складів.

Дійсно, колізії тепер не існує, а от на практиці виникає питання: яким чином сьогодні можна відкрити митний склад, адже Положення, на яке посилається Держмитслужба, як і раніше говорить про ліцензування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 19.12.2011, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ три = 7