За сумлінну поведінку засуджених зможуть ненадовго відпускати додому

Міністерство юстиції затвердило інструкцію про порядок надання засудженим дозволу на короткочасний виїзд за межі виправної установи. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами міністра, інструкцією розроблено відповідно до статей 59, 67 і 111 Кримінально-виконавчого кодексу з метою правового врегулювання порядку виїзду засуджених за межі виправної установи.

Так, інструкція передбачає, що в якості заохочення за сумлінну поведінку і ставлення до праці засудженим може бути дано дозвіл на виїзд до близьких родичів за межі виправного центру на святкові, неробочі та вихідні дні не більше одного разу на місяць. Засуджені, які працюють і перебувають у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, матимуть право на щорічну короткостроковий виїзд за межі колонії тривалістю 14 календарних діб.

Засудженим жінкам, які мають дітей у будинках дитини при виправних колоніях, може бути дозволено короткочасний виїзд за межі виправної колонії на території України для влаштування дітей у родичів, опікунів або в дитячих будинках тривалістю не більше десяти діб без урахування часу перебування в дорозі.

Крім того, засудженим до обмеження волі може бути дозволено короткочасний виїзд за межі виправного центру при наступних обставин і з причин:

  • смерть або тяжка хвороба близького родича (чоловіка, батьків, дітей, усиновителів, усиновлених, рідних братів і сестер, діда, баби, онуків), яка загрожує життю хворого;
  • стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім’ї;
  • при необхідності звернутися в медичний заклад з приводу захворювання чи лікування за наявності відповідного медичного висновку;
  • для складання іспитів у навчальному закладі;
  • за викликом судових і слідчих органів – на період проведення слідства або дізнання;
  • для попереднього вирішення питань трудового і побутового влаштування після звільнення – строком до семи діб, без урахування часу на дорогу;
  • у разі виникнення інших життєво необхідних обставин, що вимагають присутності засудженого (народження у засудженого дитини при наявності свідоцтва про її народження і т.д.).

Виїзд засуджених у віці до 16 років буде вирішуватися лише за умови супроводу їх у дорозі родичами або, з дозволу начальника установи, опікунами.

Нагадаємо, відповідно до статей 59, 67 і 111 Кримінально-виконавчого кодексу, засудженим може бути дозволено короткочасний виїзд за межі виправного центру за обставин, передбачених законом, з поважних причин, а також, в якості заохочення за сумлінну поведінку і ставлення до праці.
http://www.prostopravo.com.ua
Стаття опублікована у вівторок, 20.12.2011, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один × = 3