ВР дозволила зовнішньоекономічні розрахунки в гривні без індивідуальної ліцензії

Верховна Рада України дозволила робити зовнішньоекономічні розрахунки в гривні без індивідуальної ліцензії, прийнявши за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін до статті 7 декрету Кабінету міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” (щодо розширення сфери використання валюти України) №9488 від 22 листопада 2011 р., підготовленим Національним банком України. “За” проголосували 274 народних депутати.

Крім того, згідно із законом, всі розрахунки між резидентами і нерезидентами в рамках торговельного обороту повинні здійснюватися в порядку, встановленому НБУ.

Регулятор очікує, що “введення в законодавство передбачених законопроектом норм дозволить зменшити навантаження на валютний ринок України, сприятиме усуненню валютних ризиків українських експортерів та імпортерів за зовнішньоторговельними операціями шляхом переорієнтації проведення розрахунків за ними в гривнях, а також поліпшення позиції національної валюти на міжнародних ринках”.

Нагадаємо, відповідний законопроект НБУ розробив в листопаді цього року.

В останні роки, за інформацією НБУ, спостерігається негативна тенденція до зменшення зовнішньоторговельних розрахунків у гривні, як в абсолютних, так і у відносному значеннях. Зараз гривня у зовнішньоекономічних розрахунках за товари і послуги майже не використовується.

23 листопада НБУ повідомив, що питома вага гривні в структурі зовнішньоекономічних розрахунках за 8 місяців 2011 р. становить 0,1% від загального обсягу.

“Враховуючи те, що переважна більшість платежів за зовнішньоторговельними операціями здійснюється в інвалюті, українські суб’єкти господарювання беруть на себе валютні ризики, що під час кризових явищ на фінансовому ринку може набувати системного характеру і негативно впливати на економіку держави в цілому”, – сказано в пояснювальній записці до законопроекту НБУ.

Зауважимо, відповідно до статті 7 декрету в розрахунках між резидентами і нерезидентами в рамках торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Здійснення розрахунків у гривні допускається за умови одержання індивідуальної ліцензії НБУ. Крім того, розрахунки з резидентами країн зони функціонування рубля можуть здійснюватися і в гривнях, якщо це передбачено контрактами.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у середа, 21.12.2011, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три × = 18