Україна та Туреччина підписали угоду про безвізовий режим

Україна та Туреччина підписали угоду про безвізовий режим. Підписання відбулося в присутності Президента України Віктора Януковича і прем’єр-міністра Турецької Республіки Реджепа Тайїпа Ердогана, повідомляє прес-служба Президента України.

“Угода має запровадити безвізовий порядок для в’їзду, виїзду, прямування транзитом і перебування громадян однієї сторони на території держави іншої сторони на підставі дійсних проїзних документів, зазначених у додатку до цієї угоди, за умови, що строк їх безперервного перебування не перевищує 30 днів від дати в’їзду. При цьому сумарний термін їх перебування на території держави іншої сторони не повинен перевищувати 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Крім того, були підписані угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки про повітряне сполучення, про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин, про співробітництво у галузі рибного господарства, про економічне та фінансове співробітництво, а також щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Турецькою Республікою на 2012-2013 рр.

Нагадаємо, 2 жовтня ц.р. угода між урядом України та урядом Аргентини про скасування віз набула чинності. Угода передбачає забезпечення введення безвізового режиму між Україною та Аргентиною на термін до 90 днів для громадян, які прибувають з метою туризму та некомерційними цілями.

Нагадаємо, раніше Кабмін також затвердив угоду про безвізовий режим з Боснією і Герцеговиною.

Крім того, в 2010 р. безвізовий режим був затверджений з Чорногорією та Ізраїлем.

Кабмін також спростив поїздки до Македонії і Казахстан. Так, Македонія також ввела з 10 травня по 31 жовтня 2011 р безвізовий режим короткострокових поїздок для громадян України.

Також і уряд Республіки Хорватія прийняв рішення про введення з 1 квітня до 31 жовтня 2011 безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до цієї країни.

Крім того, Україна та Сербія домовилися про безвізовий режим для короткострокових поїздок. Проект угоди між Україною та Сербією про відмову від візових вимог для громадян передбачає безвізовий режим поїздок на термін до 30 днів протягом 60 днів з дати першого в’їзду.

Також Україна очікує завершення необхідних процедур в Брунеї для ведення безвізового режиму.

Втім, Україну понад усе намагається отримати безвізовий режим з країнами ЄС, Називаються різні терміни, але в остаточному варіанті договір про це може бути підписаний у найближчі два роки.

Разом з тим, скасування віз є ефективним інструментом збільшення туристичних потоків. Так, туристичні потоки між Україною та Ізраїлем після скасування віз збільшилися на 130%.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 23.12.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 2 = сім