Мін’юст затвердив порядок внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Наказом № 3502 / 5 від 12.12.2011 р. Мін’юст затвердив Порядок прийому та розгляду заяв про внесення змін до запису та заяв про скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Порядком встановлюються строки для внесення змін до запису або скасування запису. Так, якщо внесення змін пов’язане з технічною помилкою, а також при скасування запису, реєстраційні дії здійснюється в день прийняття органом державної реєстрації заяви зацікавлених осіб (у разі внесення змін до запису – осіб, відомості про які містяться у відповідному записі; в разі скасування запису – осіб, в інтересах яких на підставі рішення суду скасовано рішення державного реєстратора прав).

Внесення змін до запису Державного реєстру прав у зв’язку зі зміною відомостей про нерухоме майно, право власності та суб’єкта (суб’єктів) цього права, інших речових прав та суб’єкта (суб’єктів) цих прав, обтяження прав і суб’єкта (суб’єктів) цих прав, не пов’язаних з проведенням державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, здійснюється у строк, що не перевищує 5 робочих днів з моменту прийняття заяви.

За бажанням заявника після внесення змін до запису або скасування запису державний реєстратор формує витяг з Державного реєстру прав та оформлює його у двох примірниках, один з яких залучає до реєстраційної справи.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту прийняття державним реєстратором рішення про внесення змін до запису або скасування запису орган державної реєстрації прав видає або відправляє заявнику рекомендованим листом з описом вкладення відповідне рішення, витяг з Державного реєстру прав (у разі його формування) та документи, що представлялися заявником для внесення змін до запису або скасування запису.

Порядком також визначено вичерпний перелік відмови у внесенні змін або скасування запису. Так, у реєстрації змін можуть відмовити, якщо: держреєстратором відповідного органу, до якого звернувся заявник, не проводилася реєстрація прав на відповідний об’єкт нерухомого майна; подані документи не відповідають вимогам, встановленим законодавством; відповідні зміни до запису Державного реєстру прав вже внесені; із заявою звернулося неналежне особа; відсутній запис, щодо якої подано заяву; документи подані не в повному обсязі.

Підставами для відмови у скасуванні записи, крім непроведення держреєстрації прав на об’єкт цим реєструючим органом і випадку, коли запис вже скасована, може бути надання рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, яке не вступило в законну силу або не завірено належним чином.

Порядок набуде чинності 1 січня 2012 року.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 26.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − = чотири