Набуває чинності закон про права іноземців та осіб без громадянства

Сьогодні вступає в силу Закон “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” № 3773-VI, прийнятий парламентом 22.09.2011 р.

Відповідно до Закону, за умови законного перебування на території України іноземці та особи без громадянства користуються всіма тими правами і свободами, які мають громадяни України, і, незалежно від законності перебування, мають право на визнання їх правосуб’єктності і основних прав і свобод людини.

Вперше на законодавчому рівні передбачається добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства в країну їх походження чи іншу країну на підставі їх заяви. Добровільне повернення можливе у випадках відсутності законних підстав для перебування в Україні і, одночасно, відсутність коштів (або втрати паспортного документа) для повернення.

Примусове повернення іноземців та осіб без громадянства передбачено при порушенні ними законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, а також у випадках, коли їхні дії суперечать інтересам національної безпеки України, порушують громадський порядок, коли це необхідно для охорони здоров’я, прав і законних інтересів громадян України. Примусове повернення може бути здійснено за рішенням органів міграційної служби, СБУ та органів охорони держкордону (з подальшим повідомленням про це прокурора протягом 24 годин). У рішення зазначається строк повернення – не більше 30 днів з дня прийняття рішення. Воно може супроводжуватися забороною в’їзду в майбутньому строком на 3 роки.

Невиконання рішення про примусове повернення може спричинити за собою видворення. Рішення про видворення повинен прийняти суд на підставі звернення згаданих органів.

Видворення можливо і в порядку реадмісії.

Відповідно до Закону, передача з Україною або прийняття в Україну іноземців та осіб без громадянства можливі відповідно до міжнародного договору про реадмісію. Прийняття не змінює підстав для перебування на території Україні, а прийняті, але не мають підстав для перебування в Україну, іноземці та особи без громадянства також підлягають видворенню.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 26.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три − = 2