Держфінпослуг підвищила вимоги до головних бухгалтерів фінустанов

Розпорядженням Держфінпослуг № 707 від 24.11.2011г. посилено вимоги до головних бухгалтерів фінансових установ.

Зокрема, з набуттям чинності нових вимог, головний бухгалтер фінансової установи повинен буде мати стаж роботи на керівних посадах, пов’язаних з фінансовою або бухгалтерською діяльністю, або стаж роботи на ринках фінансових послуг на посадах, пов’язаних з фінансовою або бухгалтерською діяльністю, – не менш трьох років. Згідно з діючими нормами, такий стаж повинен становити не менше двох років, зокрема, на ринках фінансових послуг – не менше 1 року (для головного бухгалтера кредитної спілки – стаж роботи на посадах, пов’язаних з фінансовою або бухгалтерською діяльністю, – не менше трьох років, для головного бухгалтера ломбарду – стаж роботи на посадах, пов’язаних з фінансовою або бухгалтерською діяльністю, – не менше двох років).

Крім того, головний бухгалтер повинен мати базову або повну вищу освіту відповідного напряму підготовки. Нагадаємо, зараз формально закріплено правило про наявність вищої освіти без вказівки напряму підготовки.

Крім цього, Професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ, затверджені розпорядженням Держфінпослуг № 1590 від 13.07.2004 р., також доповнені визначенням поняття “головний бухгалтер фінансової установи”. Таким є головний бухгалтер, який очолює створену бухгалтерську службу у фінансовій установі, штатний бухгалтер фінансової установи, якщо у фінансовій установі бухгалтерська служба на чолі з головним бухгалтером не створена, особа, яка його заміщує, або особа, на яку покладено ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку, зокрема: позаштатний спеціаліст з бухгалтерського обліку, зареєстрований як фізична особа – підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, і фахівець з бухгалтерського обліку централізованої бухгалтерії або аудиторської фірми.

Розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування, при цьому до штатних головних бухгалтерів фінансових установ, якщо у фінансовій установі створена бухгалтерська служба на чолі з головним бухгалтером, призначеним на посаду до набрання чинності цього розпорядження, вимоги щодо стажу роботи застосовуються з 1 липня 2012 року.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у вівторок, 27.12.2011, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість × 6 =