МВС: довідки про втрату установчих документів за відсутності злочину видаватися не будуть

Листом від 08.11.2011 р. № 1/7-3048 МВС роз’яснило що, на його думку, є підставою для видачі довідки про втрату установчих документів.

Згідно вказаного листа, довідку про втрату установчих документів можна отримати тільки у випадку, якщо це сталося під час злочинного посягання. У такому випадку, при особистому зверненні заявника до органу внутрішніх справ оперативний черговий або спеціально уповноважений працівник оформляє талон-повідомлення, містить дані про заявника, короткий зміст заяви, реєстраційний номер, дату та час реєстрації заяви, посада, звання, прізвище та підпис особи, прийняв заяву, і видає його заявнику.

У листі також підкреслюється, що до компетенції органів внутрішніх справ не відноситься видача довідки про втрату установчих документів підприємства у випадку, якщо їх втрата документів була допущена з власної необережності чи за інших обставин, які не підпадають під ознаки вчинaення злочину.

Нагадаємо, згідно частини п’ятнадцятої статті 19 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, у випадку втрати оригіналів установчих документів, серед інших документів, держреєстратору подається довідка, видана органом внутрішніх справ, про реєстрацію заяви про втрату оригіналів установчих документів. Таким чином, як і раніше незрозумілим залишається питання, яким чином отримати таку довідку, якщо документи загубилися не у зв’язку з вчиненням злочину?

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у вівторок, 27.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один + = 7