Кабмін змінив правила оформлення віз для в’їзду в Україну

Постановою № 1340 від 26.12.2011г. Кабмін вніс зміни до Правила оформлення віз для в’їзду в Україну та транзитного проїзду через її території. Зазначеним документом по-новому визначається поняття “приймаюча сторона”. Зокрема, до таких суб’єктів віднесли будь-які українські підприємства, зареєстровані в установленому законом порядку (раніше це були тільки спільні чи іноземні підприємства). Крім того, суб’єктний коло розширили за рахунок представництв міжнародних організацій, а також осіб без громадянства.

Підставою для видачі короткострокової візи зробили договір перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом, а також ліцензію на здійснення міжнародних перевезень. Замість документа, що підтверджує, що особа є співзасновником спільного підприємства або представником компанії і в’їжджає для здійснення контролю за виконанням контрактів, тепер необхідно буде пред’явити документ, що підтверджує реєстрацію іноземної інвестиції в економіку України в іноземній валюті на суму не менше 50 тис. доларів США.

Серед нових підстав для відмови у видачі візи названо відсутність поліса медичного страхування за умови наявності можливості його оформлення на території держави, в якому подається заява про видачу візи. Ще одним новим підставою для відмови стане відсутність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення в країну походження або для транзиту до третьої держави, а також – відсутність можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в Україну законним способом.

Скасувати візу під час перебування в Україну зможуть на підставі факту надання на етапі оформлення візи недійсного або виданого іншій особі паспортного документа, підроблених документів чи зазначення завідомо неправдивих відомостей, а також у разі прийняття рішення про примусове повернення або видворення за межі території України.

Зміни вступлять в силу з дня їх офіційного опублікування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 28.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один + = 3