Мін’юст затвердив інструкцію щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників держорганів

Наказом N 3539 / 5 від 19.12.2011 р. Мін’юст затвердив Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 188-41 КУпАП .

Інструкцією визначено порядок складання протоколів про адмінправопорушення та оформлення справи про адмінправопорушення в разі неподання, несвоєчасного подання до державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до закону підлягають державній реєстрації, направлення для виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державну реєстрацію і не опублікованих в установленому законом порядку, а також відправки для виконання вказівок, роз’яснень у будь-якій формі, що встановлюють правові норми.

Відповідальним за такі правопорушення буде керівник органу або особа, яка виконує його обов’язки.

У наказі також зазначено, кому з посадових осіб Мін’юсту та його територіальних органів надано право складати протокол.

Протокол та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення протягом 3-х робочих днів будуть формуватися в справу, яка на наступний робочий день буде передаватися в суд за місцем скоєння правопорушення.

Нагадаємо, прийняття зазначеної Інструкції пов’язане з нормами Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, якими КпАП доповнено новою статтею, яка передбачає зазначені вище правопорушення. Штраф за порушення становитиме від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 гривень).

Набуття чинності Інструкції прив’язане до вступу в силу згаданого Закону, тобто Інструкція почне діяти з 06.01.2012 р.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 28.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім − = 5