Вступає в силу заборона на дистанційну торгівлю ліками

29 грудня 2011 вступає в силу наказ МОЗ № 723 від 31.10.2011 р., яким затверджено нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Серед найяскравіших змін можна відзначити заборону дистанційної (через інтернет) торгівлі лікарськими засобами, а також продажу лікарських засобів поштою та через будь-які заклади (крім аптечних) “і поза ними”, крім випадків відсутності аптеки або структурного підрозділу аптеки в сільській місцевості, коли роздрібна торгівля лікарськими засобами за переліком, встановленим наказом МОЗ, здійснюється в приміщеннях фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських, дільничних лікарень, амбулаторіях, амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини працівниками цих установ, що мають медичну освіту, на підставі договорів, укладених з ліцензіатом, мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Крім того, у нових ліцензійних умовах прямо забороняється реклама лікарських засобів, які відпускаються за рецептом, що відповідає вимогам закону “Про рекламу”.

Дещо змінилися вимоги до приміщень аптек у сільській місцевості. Нормотворець прийняв рішення розмежувати вимоги до загальної мінімальної площі для аптек, розташованих у селищах і селищах міського типу, – не менше 40 кв. м (для площі торгового залу – не менше 18 кв. м) і для аптек, розташованих у селах, – не менше 30 кв. м (для площі торгового залу – не менше 10 кв. м, приміщення для зберігання лікарських засобів – 6 кв. м; кімнати персоналу – не менше 4 кв. м). Раніше вимоги до площі для всіх аптек сільській місцевості встановлювалися в розмірі не менше 40 кв.м.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 29.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 7 = десять