Міліцію зобов’яжуть негайно повідомляти про затримання особи до центрів з надання безоплатної правової допомоги – Мін’юст

Міліцію і інші органи, уповноважені здійснювати адміністративне затримання, затримання згідно доручень правоохоронних органів або затримання органами дізнання і досудового слідства зобов’яжуть негайно повідомляти про затримання особи до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відповідну постанову, яке розробило Міністерство юстиції на виконання закону “Про безоплатну правову допомогу”, було прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

Міністерство юстиції, відповідно до вимог закону «Про безоплатну правову допомогу», зобов’язана створити при управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безкоштовної вторинної правової допомоги. Такі центри будуть надавати допомогу в складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисту від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року центри будуть забезпечувати надання безкоштовної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання і арешт; підозрюваним у скоєнні злочину осіб, затриманих органами дізнання та слідства; особам, до яких в якості запобіжного заходу обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.

За словами міністра, виходячи із зазначених вимог закону, Кабінет Міністрів своєю постановою затвердив порядок, яким встановив загальні вимоги та механізм інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.

Так, після фактичного затримання особи посадова особа, яка здійснила затримання, буде зобов’язана негайно повідомити за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку, електронної пошти або через спеціальні інформаційно-комунікаційні системи відповідному центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги такі відомості:

– Прізвище, ім’я, по батькові затриманого (якщо вони відомі);

– Час і підстави затримання особи;

– Точна адреса місця для конфіденційного побачення адвоката з затриманим особою;

– Найменування суб’єкта подання інформації, його поштову адресу, номери телефону та адресу електронної пошти;

– Прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, що передала повідомлення.

Повідомлення про затримання осіб прийматимуться центром з надання допомоги цілодобово.

Протягом однієї години з моменту реєстрації повідомлення про затримання особи центр з надання допомоги буде зобов’язаний призначити адвоката і видати довіреність для підтвердження його повноважень. Адвокат буде зобов’язаний прибути протягом однієї години з моменту отримання доручення, а у виняткових випадках – не пізніше ніж протягом шести годин з моменту отримання доручення, до затриманого для надання безкоштовної вторинної правової допомоги. У випадку, коли призначений адвокат з незалежних від неї причин не може надати безкоштовну вторинну правову допомогу, він негайно повідомлятиме про це центру.

Органи, які здійснили затримання, подаватимуть в центр з надання безкоштовної вторинної допомоги інформацію про кількість випадків затримання протягом звітного періоду щокварталу. Посадові особи цих органів будуть нести відповідальність за несвоєчасне повідомлення про затримання особи і перешкоджання надання адвокатом безоплатної вторинної правової допомоги.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 29.12.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 1 = п'ять