Вступає в силу закон про “спрощенку”

01.01.2012 року, вступає в силу Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”.

Відповідно до Закону, спрощена система – це особливий механізм заміни сплати окремих податків, встановлених пунктом 297.1 ПК , на сплату єдиного податку з одночасним спрощенням обліку та звітності з одночасним спрощенням обліку та звітності. Юрособи і фізособи – підприємці (далі – ФОП) можуть самостійно обрати спрощену систему, якщо вони відповідають певним критеріям.

Суб’єкти господарювання, які застосовують “спрощенку”, діляться на 4 групи:

1) ФО – підприємці, які не використовують працю найманих працівників, що здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгових місць на ринках або надають побутові послуги населенню, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 грівен.Размер податку для цієї групи становитиме від 10 до 100 гривень на місяць;

2) ФО – підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво і продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства при умові, що протягом календарного року відповідають таким критеріям: не використовують працю найманих працівників або використовують у кількості, що не перевищує 10 осіб одночасно; обсяг їх доходу не перевищує 1000000 гривень. До другої групи не належать ФО-підприємці, що займаються посередництвом у купівлі-продажу, оренді, оцінки нерухомого майна (гр.70.31 КВЕД ДК 009:2005), – вони відносяться до третьої групи, за умови відповідності іншим її вимогам. Ця друга група буде платити від 20 до 200 гривень на місяць (залежно від рішення місцевої ради ФО-підприємці, протягом календарного року відповідають сукупності таких вимог: не використовують найману працю або використовують працю не більше 10 чоловік одночасно; обсяг їх доходу не перевищує 1 000 000 гривень;

3) ФО – підприємці, протягом року відповідні сукупності таких вимог: не використовують працю найманих осіб або використовують в кількості 10 чоловік одночасно; обсяг доходу яких не перевищує 3 000 000 гривень. Розмір податку для третьої групи від 3% (з урахуванням ПДВ) до 5% (без урахування ПДВ) доходу;

4) юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, протягом року відповідні сукупності таких вимог: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень. Розмір податку для четвертої групи від 3% (з урахуванням ПДВ) до 5% (без урахування ПДВ) доходу.

При розрахунку кількості найнятих працівників не враховуються перебувають у відпустці по вагітності та пологах та у відпустці по догляду за дитиною.

Законом встановлено перелік побутових послуг, що надаються спрощенцями 1 і 2 категорій.

Законом встановлено перелік суб’єктів, які не мають права скористатися спрощеною системою оподаткування. Зокрема, до таких віднесені: суб’єкти, що здійснюють діяльність у сфері азартних ігор, обміну валют, виробництва, продажу, експорту та імпорту підакцизних товарів; продажу предметів мистецтва та антикваріату та ін., А також ФОП-аудитори, страхові брокери, нерезиденти, представництва (філії, відділення тощо) ЮО, яка не є платником єдиного податку, суб’єкти, що мають податковий борг (крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії непереборної сили (форс-мажору), суб’єкти, більше 25% статутного капіталу яких належить ЮЛ, які не є платниками єдиного податку і т.д.

Закон дозволяє ФОП-єдиноподатникам реєструватися платниками ПДВ, а платникам податку на прибуток – відносити до витрат кошти, витрачені на придбання товарів (робіт, послуг) у спрощенців, але перелік доходів і витрат платники податку на прибуток повинні будуть враховувати в розрізі контрагентів-платників єдиного податку.

Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за поставлені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Закон також:

– Скасовує 50% надбавку, яка застосовується до фіксованих ставок єдиного податку за кожного найманого робітника;

– Скасовує щорічне оформлення свідоцтва платника єдиного податку та авансові внески (для сплачують податок за процентною ставкою);

– Дозволяє не сплачувати єдиний податок під час відпустки протягом місяця, а також під час хвороби;

– Встановлює для ФО-”єдинників” (за винятком платників ПДВ) обов’язок ведення книги обліку доходів (без урахування витрат);

– Встановлює річний звітний період для ФО з незначним доходом (до 150 000 гривень).

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у вівторок, 03.01.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ сім = 14