Вступає в силу закон, що посилює відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних

1 січня 2012 року, вступає в силу Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних”.

Посилюється кримінальна відповідальність за порушення недоторканності приватного життя (зокрема, ст. 182 КК доповнюється частиною другою, яка передбачає відповідальність за такі порушення, які заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам особи.

Вводиться адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних, а також – за невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних.

Зокрема, адмінвідповідальність згідно з новими нормами КпАП :

– Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб’єкта персональних даних про його права у зв’язку з включенням його персональних даних у базу персональних даних, цілі збору даних і осіб, яким ці дані передаються;

– Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних про зміну відомостей, що подаються до державної реєстрації бази персональних даних;

– Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних;

– Недотримання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них;

– Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних про усунення порушень законодавства про захист персональних даних.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у вівторок, 03.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 5 = дев'ять