В Україні набула чинності міжнародна конвенція про право, що застосовується до ДТП

Для Україною набула чинності міжнародна Конвенція про право, що застосовується до ДТП. Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, для країн, які приєдналися, дана Конвенція встановлює загальні положення про право, що застосовується до громадянської позадоговірної відповідальності, яка виникає в результаті ДТП.

“Приєднання України до Конвенції дасть можливість ефективно й однаково вирішувати питання права, яке може застосовуватися до осіб та їх майну, причетних або постраждалих при дорожньо-транспортній пригоді. Конвенція також буде сприяти уникненню колізій, що виникають при вирішенні питань застосування права”, – зазначив міністр .

Він також пояснив, що країни, які приєдналися до Конвенції, зобов’язуються визнавати, що правом, яке застосовується до ДТП, є внутрішнє право держави, у якій сталася пригода.

Конвенція визначає підстави та обсяг відповідальності та звільнення від відповідальності, що виникає внаслідок ДТП. Зокрема, визначається право, що застосовується до визначення відповідальності щодо фізичних осіб, відповідальності за пошкодження речей. Конвенція охоплює випадки визначення відповідальності, коли транспортний засіб не зареєстровано або зареєстрована в декількох державах. Угодою визначаються межі застосування права. Крім того, Конвенція передбачає можливість безпосереднього звернення до страховика або особі, яка несе відповідальність.

Дорожньо-транспортною пригодою Конвенція визначає пригода за участю одного або кількох транспортних засобів, моторизованих чи ні, пов’язане з рухом на дорогах загального користування, на територіях, відкритих для громадськості або на приватних територіях, до яких мають доступ окремі особи.

На сьогодні дана Конвенція застосовується на території 21 держав світу, які приєдналися до цієї міжнародної угоди. Зокрема, окрім Україні, сторонами Конвенції є також Республіка Австрія, Королівство Бельгія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Королівство Іспанія, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Велике Герцогство Люксембург, Республіка Македонія, Королівство Марокко, Королівство Нідерланди, Республіка Польща, Республіка Сербія , Словацька Республіка, Республіка Словенія, Французька Республіка, Республіка Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарська Конфедерація.

Стаття опублікована у четвер, 05.01.2012, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 1 = дев'ять