Президент підписав закон, який скорочує терміни оповіщення споживачів про зміни тарифів на житлово-комунальні послуги

10 січня 2012 року, Президент підписав закон, прийнятий парламентом 22.12.2012 р. на основі законопроекту № 8641-д і змінює процедуру і строки встановлення житлово-комунальних тарифів.

Відповідно до Закону, акти, якими встановлюються ціни (тарифи) на ЖК послуги потрапляють в список, на який не поширюється дія Закону “Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Це означає, що до них не застосовуватиметься встановлена ​​законом спеціальна процедура розробки, прийняття, відстеження ефективності та перегляду, яка, крім іншого, включає їх обов’язкове попереднє оприлюднення для обговорення всіма, в тому числі рядовими громадянами, громадськими організаціями та суб’єктами господарювання.

Простіше кажучи, акти, якими будуть встановлюватися тарифи, їх розміри, порядок їх обчислення і т.д. не будуть заздалегідь виноситися на народне обговорення, не будуть досліджуватися в плані ефективності їх впливу на економіку в цілому і на підприємницьку діяльність зокрема.

При цьому Закон містить норму про те, що порядок доведення до споживачів інформації про перелік ЖК-послуг, ціни (тарифи), їх зміну затверджуватиме центральний орган виконавчої влади з питань ЖКГ. І, найцікавіше – у Законі скорочуються терміни оповіщення споживачів про зміну тарифів. Виробник послуг буде мати можливість повідомляти про нові тарифи лише за 15 днів до їх введення, в той час як зараз згідно Закону “Про житлово-комунальні послуги” зобов’язаний це робити мінімум за місяць).

Закон вступить в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 11.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− один = 1