Рада перенесла набуття чинності закону “Про захист персональних даних” на півроку

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла закон №9625 від 20 грудня 2012 ініційований народним депутатом Ксенією Ляпіною “Про внесення змін до прикінцевих положень закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних” про перенесення терміну введення в дію. “За” проголосували 286 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Законом передбачено перенесення терміну введення в дію закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних” з 1 січня 2012 р. на 1 липня 2012 р.

Зміни, внесені до Кримінального кодексу України передбачають, що незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу чи незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями КК, – карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами строком до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, – караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Наприкінці минулого року, перед запланованим вступом в силу внесених змін, звучало чимало критики на адресу норм документа. Зокрема, у Федерації профспілок України заявляли, що практика застосування закону “Про захист персональних даних” показала наявність в документі прогалин, які роблять неможливим безумовне виконання його норм, що може спричинити необгрунтоване притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб власників баз персональних даних.
Пізніше, 29 грудня 2011 р. перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв повідомив, що

Кабінет міністрів доручив Міністерству юстиції та Державній службі з питань регуляторної політики протягом місяця переглянути закон “Про захист персональних даних”.

За його словами, реєстрація таких даних виявилася адміністративно дуже складною процедурою, що вимагає від підприємця витрачати чимало часу як на підготовку таких документів, так і на багатогодинне стояння в чергах.

Автори закону, серед яких Міністерство юстиції України, говорили, що, ухвалюючи закон, Україна адаптується до європейського законодавства, оскільки Україна взяла зобов’язання ратифікувати і ввести в дію конвенцію про захист персональних даних.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у понеділок, 16.01.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 4 =