Президент підписав нову редакцію Закону “Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом”

18.01.2012 р., в “Голосі України” опублікований підписаний Президентом 12.01.2012 р. у новій редакції Закон “Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом”, прийнятий парламентом 22.12.2011 р. на основі законопроекту № 8531 . Цікаво, що офіційний сайт Президента не повідомляв про підписання Закону – інформація про це міститься тільки на сайті Верховної Ради.

Згідно з новою редакцією, інформація про порушення справи про банкрутство буде викладатися у мережі Інтернет – на офіційній сторінці Вищого господарського суду України – не пізніше наступного дня після прийняття відповідної ухвали. Доступ до сторінки буде вільним і безкоштовним.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів буде вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство.

Оцінювати майно, що бере участь у ліквідаційній процедурі, буде сам ліквідатор. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу, згідно закону, буде вся сукупність визнаних вимог кредиторів.

Порядок призначення судом арбітражних керуючих істотно змінений, тепер вони будуть призначатися на підставі автоматизованого відбору (за імовірнісного принципу). Протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону арбітражний керуючий повинен буде замінити ліцензію на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), яке відповідно до нової редакції Закону дає право на здійснення такої діяльності. Після закінчення цього терміну ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) втрачають силу.

Не пройшли в другому читанні зміни, що стосуються норм про збільшення термінів процедури санації (передбачалося продовжити її до 18 місяців), про введення мораторію на задоволення вимог кредитора на підготовчому засіданні, про задоволення вимог кредиторів, які пропустили строки для пред’явлення претензій, в 5-у чергу . Заяви про порушення справ про банкрутство судом як і раніше будуть прийматися протягом 5 днів, а не 3-х, як це передбачалося текстом проекту після першого читання.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 18.01.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × = 40